Prancūzijoje prieš penkerius metus vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse triumfavusi Portugalijos rinktinė bandys apginti titulą, o finale nusileidę prancūzai mėgins trečią kartą istorijoje tapti geriausia Europos komanda.

Aukščiausioje Lietuvos futbolo A lygoje rungtyniaujantys Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentai nusprendė pasidalyti mintimis apie artėjantį Europos čempionatą ir atspėti, kuri rinktinė į viršų kels išsvajotąjį trofėjų.

Nuo 2010-ųjų Vokietijos rinktinę palaikantis FK „Panevėžio“ futbolininkas Domantas Antanavičius tikisi, kad disciplina ir komandiniu žaidimu garsėjanti trenerio Joachimo Lowo komanda nustebins Europą.

„Norėčiau, kad laimėtų vokiečiai, bet bus nelengva. Manau, kad Prancūzijos ir Belgijos rinktinės šiame čempionate turi galimybių laimėti. Šiuo metu labiausiai domiuosi Belgijos rinktinės žaidėją Keviną de Bruynę. Mano pozicija yra panaši, žaviuosi šiuo puolėju, tai – aukščiausio lygio žaidėjas. Čempionų lygos finale jis patyrė traumą, todėl žiūrėsime, ar jam pavyks atsigauti“, – čempionato favoritus vardijo LSU studentas.

A grupės komandų miestu tapsiančią Azerbaidžano sostinę Baku ir Jungtinės Karalystės Londoną, kuriame rungtyniaus D grupės ekipos, skiria trys laiko juostos.

Baku mieste rungtyniausiančioms rinktinėms sėkmės atveju tektų vykti į vakarinę Europos dalį, kol pasiektų Londoną, kuriame numatytas Europos pirmenybių finalas. Taigi pasikeistų ne tik oro sąlygos, bet ir laiko pojūtis.

Visgi D. Antanavičius tikina, kad aukščiausio lygio žaidėjų meistriškumas leis jiems prisitaikyti prie nuolat kintančių aplinkos ir oro sąlygų bei skirtingų laiko juostų.

„Žinant, kokio meistriškumo yra rinktinių žaidėjai, jie tikrai pripratę tiek prie skrydžių, tiek prie skirtingų orų. Žinoma, kai kurias komandas gali išmušti iš įprastų vėžių, bet tai čempionatą tikrai daro įdomesnį“, – kalbėjo „Panevėžio“ puolėjas.

Kėdainių „Nevėžio“ marškinėlius vilkintis Mindaugas Butkus prisiminė, kad nustebo sužinojęs apie neįprastą vienuolikos valstybių formatą.

Nors didžiausią simpatiją jaučia Vokietijos ir Belgijos rinktinėms, LSU studentas teigia, kad viena rimčiausių pretendenčių tapti čempione – Europos vicečempionė Prancūzijos rinktinė. Pasak M. Butkaus, žiūrint į žaidėjų sąrašą, Prancūzijos komanda šiemet bus su labiausiai subalansuotos sudėties, o vienas iš jos lyderių, Kylianas Mbappe, netgi pretenduoja tapti geriausiu planetos futbolininku.

„Čempionatas turėtų būti labai įdomus dėl neįprasto formato ir tai gali padėti silpnesnėms komandoms. Į rinktines futbolininkai atvyksta iškart po klubinių futbolo sezonų, todėl tikrai bus geros sportinės formos, o kai kuriems žaidėjams tai apskritai bus paskutiniai pasirodymai rinktinėse. Manyčiau, kad Prancūzijos ir Belgijos komandos yra favoritės laimėti šį Europos čempionatą“, – spėliojo M. Butkus.

Kauno „Hegelmann Litauen“ klube rungtyniaujančiam Ugniui Lekečinskui daug labiau patinka stebėti ne Europos, o pasaulio futbolo čempionatą. Futbolininko teigimu, planetos pirmenybėse galima išvysti Senajame žemyne retai matomo žaidimo stiliaus. Vis tik šią vasarą jis tikisi Prancūzijos komandos triumfo.

„Esu Prancūzijos rinktinės fanas, – pasakojo LSU studentas. – Man labai patinka jų vidurio puolimo linija, kuri yra greičiausia Europoje. Mėgstu greitą futbolą, dėl to tikiuosi prancūzų pergalės, nors tikrai gerai pasirodyti gali ir Anglijos futbolininkai. Labai tikiuosi, kad jaunieji Philas Fodenas ir Masonas Mountas pagyvins žaidimą bei taip padės Anglijos rinktinei siekti aukščiausios vietos.“

Anot „Hegelmann Litauen“ žaidėjo, komandoje pastaruoju metu nerimsta diskusijos. Ekipos draugai iš anksto pasidalijo į skirtingų rinktinių stovyklas ir vieni kitus šmaikščiai traukia per dantį. U. Lekečinskas pastebėjo, kad labiausiai Kauno futbolo klube palaikoma Vokietijos komanda.

„Tarp visų mano bendraamžių simpatijos Vokietijos rinktinei gimė tada, kai joje dar žaidė Miroslavas Klose. Tuo metu mes dar buvome vaikai ir aš pats nuoširdžiai palaikiau vokiečius. Tada visus labai žavėjo jų komandinis žaidimas ir vienybė“, – prisiminė U. Lekečinskas.

Diskusijos pastarąjį mėnesį kyla ir Mykolo Goleko atstovaujamos Alytaus „Dainavos“ ekipos rūbinėje. Pats LSU studentas mėgsta komandinį futbolą, tad šiame Europos čempionate jis sirgs už Vokietijos rinktinę. Vis dėlto dauguma „Dainavos“ žaidėjų labiausiai palaiko ispanų futbolininkus, todėl per čempionatą ekipos draugai santykius aiškinsis vidiniame totalizatoriuje.

„Vokiečiai demonstruoja gražų komandinį žaidimą, neturi vieno lyderio, kuris organizuoja žaidimą. Taip yra Portugalijos rinktinėje, kurioje visi bando perduoti kamuolį Cristiano Ronaldo, o jis stengiasi įmušti įvartį individualiais veiksmais. Tomas Mulleris neseniai kalbėjo, kad Vokietijos klubai neturi kažkokių ryškių žvaigždžių ir dėl to ant „Bayern“ logotipo yra net keturios žvaigždutės. Aš būčiau linkęs jam pritarti”, – pasaulinei futbolo žvaigždei antrino M. Golekas.

Alytaus klubo žaidėjas nestokojo įžvalgų ir išsakė kitą kontraversišką nuomonę. Pasak jo, prieš mažiau nei dešimtmetį atsiradusi VAR sistema, leidžianti peržiūrėti ginčytiną rungtynių epizodą, mažina futbolo žavesį.

„Manau, kad VAR sistema gadina futbolo grožį, – konstatavo M. Golekas. – Tai yra smūgis komandai, kuri galėjo įmušti įvartį, bet neįmušė, nes VAR sistema pastebėjo kelių centimetrų nuošalę. Anksčiau, kai kamerų nebūdavo, žaidimas buvo visai kitoks, nes įmušus įvartį galima buvo drąsiai švęsti. Dabar jau po kelių minučių sprendimas gali būti pakeistas.“

Europos futbolo čempionatas prasidės birželio 11 dieną ir finišuos po mėnesio – liepos 11-ąją.