* Egzamino užduotis rasite čia.

** Preliminarūs atsakymai yra čia.

*** Mokytojų komentarus skaitykite čia.

Egzaminas pasirodė sunkesnis nei pernai

Prie Vilniaus Antano Vienuolio gimnazijos kalbintam abiturientui Viliui Tamuliui pasirodė, jog egzaminas buvo sunkesnis nei buvę ankstesniais metais.

Abiturientas pripažino, jog kai kuriose užduotyse nebuvo aišku, ko tiksliai klausiama. Sudėtingiausi klausimai jam pasirodė iš populiacijų temos, tačiau tiksliai įvardyti klausimo negalėjo. Taip pat keblumų iškilo su klausimais apie ląstelės sandarą ir veiklą. Sunku buvo atsakyti, kaip veikia goldžio aparatas ir endoplazminis tinklas.

Paprašytas nuspėti būsimą įvertinimą, abiturientas teigė, jog šimto balų nesurinks, tačiau tikisi gauti virš 80 taškų. Vilius planuoja sieti ateitį su gamtos mokslais, todėl pasirinko laikyti šį egzaminą.

Atsakymą rado kitame puslapyje

Abiturientei Lėjai Putetinaitei, priešingai nei V.Tamuliui, šių metų egzaminas pasirodė lengvesnis nei pernykštis. Ji pastebėjo, jog į vieno iš klausimų atsakymą galėjo rasti kitame užduočių lapo puslapyje. Užduotyje buvo prašoma pažymėti, kaip atrodo grobis ir auka, o kitoje užduotyje esančios užduoties pavyzdyje kaip tik ir buvo pavaizduoti šie elementai.

 Visgi mergina pripažino, jog pasitaikė ir sudėtingesnių klausimų. Galvą reikėjo pasukti prie klausimų apie ligas, jų priežastis ir pasekmes.

Lėja tikisi maksimaliai surinkti 80 taškų, tačiau abejoja, ar tokį rezultatą tikrai pavyks pasiekti. Abiturientė planuoja stoti į psichologiją, tačiau dėl visa ko nusprendė laikyti ir biologijos egzaminą tam, kad turėtų didesnį pasirinkimą, kur studijuoti.

Koją pakišo evoliucijos grafikai ir virškinimo reikalai

Milda Rulevičiūtė teigė, jog šis egzaminas jai nebuvo kažkuo išskirtinis. Pasitaikė pora klausimų, kurių atsakymus žinojo miglotai. Merginai pakišo koją klausimas apie organizmus, išskiriančius virškinimo fermentus į išorę. Taip pat galvą pasukti reikėjo prie evoliucijos grafikų.

Milda nėra abiturientė, šiuo metu ji jau studijuoja mediciną, tačiau mėgins perstoti į tos pačios specialybės nemokamą vietą. Kadangi biologijos valstybinį egzaminą ji laikė jau antrą kartą, palyginti šių bei praėjusių metų egzaminus jai buvo paprasta. Mergina mano, jog šių metų egzaminas buvo kiek paprastesnis už pernykštį. Ji spėjo, jog galbūt sudarytojai nusprendė jį palengvinti dėl karantino bei nuotolinio mokymo situacijos.

Egzaminas lengvesnis nei mokykloje gąsdino

Gerda Turavičiūtė teigė, jog biologijos pamokose pavyko gerai pasiruošti. Egzaminas jai pasirodė lengvesnis nei tikėjosi galbūt dėl to, kad mokykloje moksleivius per daug gąsdino, kad bus sunku.

Apie kai kuriuos egzamino klausimus teko pamąstyti, taip pat mergina jautė, jog buvo įmanoma pasimesti tarp tam tikrų atsakymų variantų, tačiau konkrečiai įvardinti klausimų negalėjo. Pasak jos, biologija yra toks dalykas, kur daug ką reikia „iškalti“ atmintinai, todėl kai kurie dalykai tiesiog pasimiršo.

Gerda pasirinko laikyti biologijos egzaminą, nes savo ateitį sieti planuoja su medicina, kineziterapija ar kitais sveikatos srities mokslais.

Nespėjo atsigauti po literatūros ir iškart „šokti“ į biologiją

Eglei Gustainytei daugiau streso sukėlė ne pats egzaminas, bet tai, kad jis numatytas iškart po lietuvių kalbos egzamino.

„Man asmeniškai biologijos egzaminas yra svarbiausias iš visų. Nors ruoštis jam pradėjau iš anksto, vis tiek kirbėjo nerimas, nes nespėjau atsigauti po literatūros, o į biologiją persiorientuoti teko labai greitai. Dėl to buvo streso,“ – dalijosi Eglė.

Visgi mergina pripažįsta, jog buvo klausimų, kuriems atsakyti reikėjo giliai išmanyti tam tikras temas, teoriją. Tačiau, kadangi ji pati intensyviai ruošėsi ir ieškojo asociacijų, kaip suprasti sudėtingesnes temas, užduotis išspręsti pavyko nesunkiai. Kai kurie klausimai privertė stabtelėti ir įsigilinti, ko iš tiesų prašoma.

Mergina pastebėjo, jog ankstesnių metų egzamino užduotyse pasitaikydavo „suktų“ klausimų, kur atrodo, kad klausiama vieno, o iš tiesų tikimasi visai ko kito. Eglė tam buvo nusiteikusi, todėl, spręsdama užduotis, klausimuose pasibraukė raktinius žodžius, nurodančius, į kurią teorijos vietą reikia orientuotis. Tai padėjo suprasti, ko klausiama. Taip pat prieš užbaigdama egzaminą atsakymus pasitikrino gal penkis kartus. Mergina tiki, jog turi vilties gauti maksimalų įvertinimą, tačiau tai paaiškės liepos mėnesį.

* * *

Pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet vyksta nuo birželio 7 d. iki liepos 2 d.

Pilną pagrindinės sesijos brandos egzaminų tvarkaraštį rasite čia:

Kur stoti | Paskelbtas 2021 metų brandos egzaminų tvarkaraštis

Detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkaraštį rasite čia:

Kur stoti | LAMA BPO paskelbė detalų priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarkaraštį

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com