„Pirmosios lygos vadovai ieškojo komunikacijos vadovo, o dėstytoja Regina Andriukaitienė pasiūlė mane. Per pirmąjį susitikimą aptarėme idėjas ir nusprendėme pabandyti. Dabar esu atsakingas už interneto svetainės valdymą, naujienų talpinimą. Taip pat esu atsakingas už tiesiogines transliacijas, bendrauju su klubais“, – savo užduotis vardijo U. Montvilas.

22-ejų futbolininkui galimybė užimti aukštą poziciją Pirmos lygos administracijoje nusišypsojo neveltui. Trečiajame bakalauro studijų kurse U. Montvilas pradėjo praktiką Lietuvos futbolo federacijoje (LFF), kurioje sėmėsi patirties iš vienų geriausių sporto vadybos specialistų šalyje.

„Praktiką atlikau LFF Techniniame-metodiniame vaikų ir jaunių futbolo skyriuje, kuriame dirbau su „Comet“ elektronine futbolo informacine sistema, – prisiminė LSU studentas. – Praktiką atlikau per pandemiją, tačiau pavyko nuvažiuoti į pagrindinę LFF būstinę ir pasižiūrėti, kaip viskas ten atrodo. Kaip žaidėjas buvau lankęsis tuose koridoriuose ir anksčiau, bet tik pasidarbavęs supratau, kaip greitai juose vyksta darbas.“

Sporto ir turizmo vadybos studijų programos paskutiniame kurse studijuojantis U. Montvilas teigė seniai žinojęs, kad sporto sritis jam patinka labiausiai. Nors turėjo nemažai patirties kaip futbolininkas, LSU studentui labai trūko praktinės patirties.

„Jau dešimtoje klasėje žinojau, ką norėsiu studijuoti. Norėjau savo veiklą susieti su sportu, bet treneriu tapti neplanavau. Mane visada traukė verslumas, o Sporto ir turizmo vadybos studijų programa man padėjo įgyvendinti tikslus. Vadovaudamas Pirmosios lygos komunikacijai naudoju žinias, kurias įgijau universitete. Universitetas suteikė galimybę plačiau pažvelgti į pasaulį, pastūmėjo gilinti žinias, kurių labiausiai reikia“, – pasakojo U. Montvilas.

U. Montvilas jau planuoja ateitį, kurioje figūruoja magistrantūros studijos ir tolimesnė sportininko karjera.

„Nelengva ir žaisti futbolą, ir dirbti bei studijuoti, bet tinkamai susiplanavus laiką viskas tikrai įmanoma. Mąstau ir apie magistrantūrą, bet pirmiausiai reikėtų baigti bakalauro studijas. Na, o labiausiai mėgaujuosi žaisdamas futbolą“, – teigė LSU studentas.