Pirmąją straipsnio dalį apie nuotolinio darbo privalumus bei taip dirbti leidžiančias profesijas skaitykite čia: Kur stoti | Mobilios profesijos: kaip visąlaik dirbti nuotoliniu būdu

Tęsdami temą, pristatome dar keletą perspektyvių profesijų, kurios suteikia galimybę dirbti jaukiai iš namų ar keliaujant, lanksčiau planuotis savo darbo laiką, derintį jį su kita veikla bei asmeniniu gyvenimu.

6. Kelionių organizatorias / agentas

Kelionių organizatoriai ruošia klientų atostogų bei verslo kelionių maršrutus, užsako kelionėje reikalingas paslaugas, rūpinasi susijusiomis detalėmis, pataria, kur vykti ir ką nuveikti. Kelionių agentai gali atlikti dalį kelionių organizatoriaus funkcijų, tačiau pagrindinis jų darbas yra parduoti jau paruoštus kelionių organizatorių paketus. Daugybė kelionių organizatorių bei agentų dirba nuotoliniu būdu – telefonu bei internetu. Dažnai didelės tarptautinės kompanijos samdo agentus visame pasaulyje darbui su klientais įvairiose laiko zonose. Darbas kelionių organizavimo srityje puikiai tinka mėgstantiems bendrauti su žmonėmis, keliauti bei pažinti naujas vietas.

7. Lektorius / mokytojas

Nuotoliniai mokytojai, korepetitoriai, dėstytojai gali mokyti internetu įvairiausių dalykų, pradedant užsienio kalbomis ar biochemija, baigiant motyvacijos ar finansų temomis. Per nuotolinio bendravimo ar konferencijų kompiuterines programas lengva bendrauti su mokiniais visame pasaulyje arba vesti mokymus grupėms. Nuotolinio mokymo darbas yra puikus karjeros pasirinkimas tiems, kas mėgsta perduoti žinias, dalintis ir nori turėti lanksčias darbo valandas.

8. Vertėjas

Čia turime omenyje tuos, kurie verčia tekstus raštu, nors, tobulėjant technologijoms, atsiranda vis daugiau galimybių ir balsu versti per nuotolį. Dažniau vertėjai renkasi dirbti nepriklausomai, pavyzdžiui, pagal individualios veiklos pažymą, tačiau kartais jie sudaro darbo sutartis su įmonėmis, valstybinėmis institucijomis ar tarptautinėmis organizacijomis. Įprastai vertėjai dirba iš namų. Kuo sudėtingesnėje ar siauresnėje srityje vertėjas specializuojasi (pavyzdžiui, medicinoje, inžinerijoje), tuo daugiau jis gali uždirbti.

9. IT priežiūros ir pagalbos specialistai

Šie specialistai rūpinasi įmonių ir organizacijų kompiuterinės įrangos, serverių priežiūra, technine pagalba. Šiuolaikinė programinė įranga leidžia prisijungti prie kompiuterių per nuotolį ir spręsti problemas taip, lyg būtumėte šalia. Be kompiuterinės bei programinės įrangos išmanymo IT priežiūros specialistai turi turėti į klientą orientuotą požiūrį bei puikius komunikacijos įgūdžius, kad galėtų nustatyti, su kokiomis problemomis susiduria techninių terminų bei programuotojų žargono neišmanantis vartotojas.

10. Programuotojas

Programuotojai kuria ir tobulina įvairiausią programinę įrangą, pradedant video žaidimais, baigiant individualizuotomis programomis konkrečiam klientui. Šių specialistų poreikis pastaruoju metu sparčiai auga. Tikėtina, kad tokia tendencija išliks dar ilgai. Dėl to programuotojo darbas yra vienas geriausiai mokamų bei viena populiariausių nuotolinių profesijų pasaulyje. Šioje srityje galimybės uždirbti daugiau auga, specializuojantis siauresnėje srityje. Šis darbas puikiai tinka matematiniais, analitiniais gabumais pasižymintiems intravertams.

* * *

Specialybių, leidžiančių dirbti nuotoliniu būdu yra daugybė. Tobulėjant technologijoms, jų skaičius auga. Vis daugiau specialybių ir profesijų tampa pritaikomos darbui per nuotolį. Tai suteikia galimybę dirbti iš namų ar keliaujant. Jei jums atrodo patrauklus toks darbo būdas, pasidomėkite, ar jūsų pasirinktoje karjeros kryptyje būtų įmanoma dirbti per nuotolį.

* * *

Žurnalą "Kuo būti 2021" internetu galite užsisakyti tiesiai į namus: (pristatymas nemokamas): www.kurstoti.lt/?eshop

Žurnalą galite rasti ir daugumoje prekybos centrų. 

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El. paštas: aiste.borjas@gmail.com