Estijoje abiturientai mokosi iš namų, Latvijoje – mišriu būdu

Latvijoje susirgimų koronaviruso infekcija skaičius šią žiemą buvo gana nuosaikus, be didesnių protrūkiu. Kaimyninėje šalyje visuotinis karantinas buvo paskelbtas panašiu metu, kaip ir Lietuvoje – praėjusių metų lapkričio mėnesį. Mokyklos buvo uždarytos, moksleiviai perėjo prie nuotolinio mokymo. Vasario mėnesį svarstyta atverti mokyklas mažausiesiems (1 – 2 klasių) moksleiviams. Visgi po Velykų atostogų į mokyklas iš dalies leista grįžti tik abiturientams. Jiems du kartus per savaitę pamokos vyksta mokyklose, kitomis dienomis – nuotoliniu būdu. Visiems kitiems moksleiviams leidžiama mokytis kontaktiniu būdu tik tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinė situacija vertinama kaip saugi. Latvijoje balandžio 7 d. atšaukta nepaprastoji padėtis, kiek atlaisvintas karantino režimas. Vis dėlto pripažįstama, kad padėtis išlieka sudėtinga, daugėja susirgimų britiškąja viruso atmaina.

Tuo tarpu Estijoje žiemą fiksuotas staigus koronoviruso atvejų šuolis. Iki tol pakankamai ramiai gyvenusi šalis praėjusių metų gruodžio mėnesį buvo tapusi labiausiai koronaviruso paveikta šalimi pasaulyje. Kai kurie ekspertai teigė, jog susirgimų šuolį iš dalies lėmė kontaktinis mokymas. Dėl to nuo kovo 11 d. net ir pradinių klasių moksleiviai grįžo mokytis iš namų. Nuotoliniu būdu mokosi ir abiturientai bei kiti moksleiviai. Šiuo metu šalyje svarstomi karantino atlaisvinimai, įskaitant pakeitimus švietimo srityje. Tiesa, Vyriausybės prioritetas šiuo metu sutelktas į pradinių klasių moksleivių gražinimą į mokyklas.

Lenkijoje, Belgijoje ir Prancūzijoje mokomasi tik nuotoliniu būdu

Kaimyninėje Lenkijoje lieka galioti griežti karantino reikalavimai. Mokyklos išlieka visiškai uždarytos, kaip ir nebūtinųjų prekių parduotuvės, grožio salonai, sporto klubai.

Nuotolinio mokymo politikos visoms švietimo įstaigoms laikosi ir Belgija.

Prancūzijoje balandžio pradžioje įsigaliojo trečioji karantino sugriežtinimų banga. Moksleiviai grįžo į nuotolinį mokymą.

Nyderlanduose vidurinės mokyklos moksleiviai mokosi kontaktiniu būdu bent vieną dieną per savaitę. Nuo balandžio 26 d. tokia taisyklė įsigalios ir universitetų studentams.

Italija yra suskirstyta regionais pagal susirgimų procentą gyventojų skaičiui. Labiausiai paveiktose – raudonosiose bei oranžinėse – zonose mokslai vyksta tik nuotoliniu būdu. Šalyje taip pat įvesta komendanto valanda nuo 22 val. iki 5 val. ryto. Apribotas keliavimas tarp regionų.

Danijoje ir Švedijoje karantino politika liberalesnė

Tuo tarpu Danijoje mokyklos šį mėnesį mokyklos atsivėrė.

Švedija garsėjo išskirtinai liberalia pandemijos apribojimų politika, tačiau šią žiemą šalies Vyriausybė visgi ėmėsi tam tikrų sugriežtinimų. Šiuo metu sveiki pradinukai mokosi kontaktiniu būdu. Vyresniųjų klasių moksleiviams yra galimybė derinti nuotolinį ir kontaktinį mokymą. Mokykloms palikta teisė pačioms nustatyti mokymosi tvarką individualiai.

Nuosaikiam karantino atlaisvinimui ryžosi ir Čekija. Ten į mokyklas grįžti leista pradinių klasių moksleiviams. Atidaryti vaikų darželiai. Tuo tarpu vyresniųjų klasių bei aukštųjų mokyklų studentai lieka mokytis namuose.

* * *

Taip pat skaitykite:

Kur stoti | Vyriausybė apsisprendė: abiturientai į mokyklas grįžta gegužės 3 d.

* * *

Straipsnį parengė: Aistė Borjas

El.paštas: aiste.borjas@gmail.com