Platforma stojantiesiems – kuo ji išskirtinė?

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) siūlo alternatyvą ir atveria duris visiems, norintiems pažinti mokymosi įstaigą iš arčiau. Iki stojimų į aukštąsias mokyklas pabaigos veiks „Atviras VILNIUS TECH“ platforma, kurioje jau dabar gali registruotis visi, norintys dalyvauti įvairiose veiklose: individualiose konsultacijose, studijų programų pristatymuose, diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, konkursuose ir pan. Kiekvieno patogumui, veiklos, naujai sukurtoje platformoje, vyks kovo 30 d. – balandžio 9 d. popietėmis.

VILNIUS TECH Studijų prorektoriaus Romualdo Kliuko teigimu, universiteto rengiamos apklausos pirmakursiams rodo, jog apie mokymosi įstaigą jie dažniausiai sužino studijų mugėse, gyvai kalbėdamiesi su Stojančiųjų priėmimo centro specialistais ar studentais.

Šiais metais, kai rengti gyvų susitikimų negalima, buvo nuspręsta sukurti naują platformą, padėsiančią būsimiems studentams greičiau ir išsamiau sužinoti reikiamą informaciją.

„Esame inovatyvūs, stengiamės prisitaikyti prie šalyje esančios situacijos. Nuolatos kuriame, ieškome geriausių sprendimų. Dėl šios priežasties sukūrėme ir unikalią platformą, kurios analogų Lietuvoje, bent jau kol kas, nėra. Tai – naujas dalykas, skirtas pristatyti VILNIUS TECH studijoms, jų kryptims. Viskas vienoje vietoje: ir studijų programos, ir galimybė konsultuotis, ir stebėti pristatymus. Apsilankydami šioje platformoje stojantieji turės galimybę iš arčiau susipažinti ir su universiteto bendruomenės nariais“, – sako R. Kliukas.

Pasak VILNIUS TECH Studijų prorektoriaus, rengiamose studijų parodų mugėse dalyviams buvo siūloma labai daug renginių. Jie turėdavo atsirinkti, kuriame dalyvauti. Tačiau trūkdavo laiko ir jėgų sužinoti kuo daugiau. Juk žmogus dėmesį išlaiko maždaug 1–2 val.

Visą parą pasiekiama informacija, studijų programų ir veiklų suskirstymas pagal temas

Prie naujai sukurtos atvirasvilniustech.lt platformos bus galima prisijungti bet kuriuo paros metu ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Visos veiklos, vyksiančios daugiau nei savaitę, bus išsaugotos ir pasiekiamos iki pat stojimų į aukštąsias mokyklas pabaigos.

„Stengiamės prisitaikyti prie esamų aplinkybių, nepalikti stojančiųjų nuošalyje ir ieškome būdų, kaip padėti jiems apsispręsti pasirinkti studijų kryptį. Ši nauja platforma sukurta būtent jų patogumui. Unikali galimybė joje bus teikiama personalinei konsultacijai – ją galės gauti ne tik besiruošiantys studijuoti, bet ir jų tėvai. Manome, kad tai turės pridėtinės vertės, pagelbės, priimant galutinį sprendimą dėl studijų“, – teigia VILNIUS TECH Komunikacijos vadovė Ilma Cikanaitė.

Anot jos, stojančiųjų patogumui, veiklos platformoje bus suskirstytos pagal temas ir sritis. Kiekvienas besijungiantis galės  pasirinkti dominančią temą ir dalyvauti moderatorių kuruojamose veiklose.

„Pagrindinės stojantiesiems pateikiamos temos – sumanus miestas; išmanioji elektronika; aviacija ir kosmosas; IT ir duomenų mokslas; robotika, mechanika, pramonė 4.0; biotechnologijos ir medicinos inžinerija; aplinka ir tvarumas; architektūra, dizainas; transportas ir logistika; kūryba ir komunikacija; finansai, ekonomika, verslas; statybos ir statybos technologijos ir magistrantūra.

„Pasirinkus vieną iš pateiktų temų bus lengviau dalyvauti dominančiose veiklose pagal sritis, įgūdžius ar fakultetus“, – teigia I. Cikanaitė.

Daugiau nei pusė šimto veiklų ir renginių moksleiviams

„Atviras VILNIUS TECH“ platformoje stojantiesiems bus pasiūlyta daugiau nei pusė šimto renginių, kurių metu bus galima pabendrauti su universiteto ekspertais, buvusiais ir esamais studentais, susipažinti su siūlomomis studijų programomis, sudalyvauti konkursuose.

Pirmąją „Atviras VILNIUS TECH“ dieną diskusiją apie ateities specialybių tendencijas ves vadovų paieškos įmonės „Master Class Lietuva“ vadovė Laura Duksaitė-Iškauskienė. VILNIUS TECH prorektoriai kalbės apie universitetą, kuriame mokysimės ateityje.

Platformoje apsilankę dalyviai taip pat galės sužinoti, kas yra meikeriai, pokalbio metu iš arčiau su jais susipažinti, sužinoti, kokius projektus vykdo, kokiomis veiklomis užsiima.

„Visi apsilankę platformoje galės gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Žinoma, rasime laiko ir pramogoms. „VILNIUS TECH Esports“ bendruomenė organizuos nuotolinį atvirą „League of Legends 5vs5“ turnyrą, kurio metu komandos galės varžytis dėl 1000 eur prizinio fondo ir rėmėjų dovanų“, – pasakoja Komunikacijos vadovė.

Prie VILNIUS TECH bendruomenės narių generuojamų veiklų prisijungs ir diskusijas bei įvairias veiklas vykdys universiteto partneriai, gerai Lietuvoje žinomos įmonės.

Daugiau informacijos apie renginius galima rasti ir VILNIUS TECH socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Papildoma informacija stojantiesiems

Moksleivių, stojančiųjų, jų tėvų bei pedagogų patogumui atnaujintas ir vilniustech.lt/stojantiesiems internetinis puslapis, kuriame pateikiama tiksli informacija, suskirstyta pagal studijų pakopas: išankstinio priėmimo reikalavimai (priėmimo eiga, datos, studijų programų sąrašas), individualios konsultacijos, studijų programų sąrašas, stojimo tvarka 2021 m., konkursinio balo skaičiuoklė.

Visi, besidomintys galimybe studijuoti VILNIUS TECH, norintys užduoti rūpimus klausimus, pasitikslinti tam tikrą informaciją ar pasikonsultuoti – gali kreiptis Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centrą tel. nr. 85 247 4949, 85 274 5010, 85 237 0655, 85 274 4949, 85 274 5010, 85 237 0655, el. p. priemimas@vilniustech.lt arba socialiniame tinkle „Facebook“.