Lyginant su 2020 metais, LSMU šiame reitinge pakilo net per šimtą pozicijų.

Aukštosios pasaulio mokyklos vertintos pagal keturis pagrindinius kriterijus – reputacijos tarp akademinių partnerių (academic reputation), reputacijos tarp darbdavių (employer reputation), cituojamumo indeksą H (H-index citations) ir cituojamumo indeksą (citations per paper). Medicinos studijos LSMU labiausiai išsiskyrė vertinant cituojamumo indeksą H (65.5 balo) ir cituojamumo indeksą (71.8 balo).

Prestižinis pasaulio reitingas LSMU vertina tik porą metų, tačiau kasmet fiksuojami vis geresni rezultatai. Universitetas antrus metus iš eilės kyla prestižiniame QS kylančių Europos ir Azijos universitetų reitinge (angl. Emerging Europe and Central Asia – EECA) ir pateko tarp 29 proc. geriausių viso regiono aukštųjų mokyklų, o universiteto įvertinimas 22.2 proc. aukštesnis už bendrą visų aukštųjų mokyklų vidurkį.

Sudarant QS EECA reitingą atkreiptas dėmesys į LSMU paskaitų kokybę – pagal šį kriterijų (angl. Faculty student) Universitetui skirtas pats aukščiausias balas, jis yra tarp lyderiaujančių regiono aukštųjų mokyklų. Reitingo sudarytojai nurodo, kad pagal šį kriterijų vertinamas studentų ir dėstytojų santykis, kuris atspindi dėstymo kokybę.

LSMU puikiai įvertintas ir atsižvelgiant į švietimo įstaigos tarptautiškumą (angl. International students). Pagal šį kriterijų Universitetas taip pat tarp regiono lyderių, o jam skirtas pats aukščiausias įvertinimas. Reitingo atstovai nurodo, kad šis kriterijus atspindi aukštosios mokyklos patrauklumą tarp stojančiųjų iš užsienio.