LNK televizijos žinių reportaže skelbiama, kad mokytis profesinėje mokykloje nori vis daugiau žmonių. Šių metų priėmime stojančiųjų 40 procentų daugiau negu pernai tuo pačiu metu. Bet priėmimas dar nesibaigė ir tęsis iki rugpjūčio.

Geidžiamiausios sritys išlieka informacinės technologijos, inžinerija ir paslaugos asmenims. Profesinės mokyklos pastebi, kad daugiausia mokytis nori jau turintys diplomą.

Atsiimdami Vilniaus technologijų mokymo centro diplomą besimokantieji argumentavo kodėl pasirinko profesinį mokymą,

Jaunesniojo java programuotojo profesiją įgijęs Liudas sako, kad profesinėje mokykloje viskas vyksta daug trumpiau, lyginant su universitetinėmis studijomis, o žinios perteikiamos koncentruota. Taip pat čia gaunama ne vien teorijos, o ir praktinių žinių, kurios įgyjamos praktikos įmonėje metu.

Programinės įrangos testuotojo kvalifikaciją įgijusi Gintarė pasakoja, kad čia mokėsi dėl žinių ir atsiveriančių galimybių - IT žinios yra labai svarbios ir pritaikomos bet kurioje srityje. Gintarei tai jau antra kvalifikacija.

Vilniaus technologijų mokymo centro direktorius Vincentas Klemka reportaže pasakoja, kad įgijus Informacinių technologijų ar inžinerijos srities kvalifikaciją karjeros perspektyvos labai didelės. Absolventai vasarą neatostogaus, o eis dirbti. „Praktiškai jau jie visi turi darbus ir žino atlygį“, – reportaže sako V. Klemka.

Žinių reportažą galite peržiūrėti čia https://lnk.lt/video/zinios-auga-susidomejimas-profesinemis-mokyklomis/100172

Norintiems įgyti pirmąją ar antrąją kvalifikaciją mokymąsi finansuoja valstybė. Prašymai mokytis teikiami LAMA BPO sistemoje www.profesinis.lamabpo.lt.