Darbe pritaikomos studijos

Kauno kolegijoje studijų programos yra sudarytos taip, kad besimokantieji per studijų laikotarpį įgytų tvirtas teorines žinias ir maksimaliai išlavintų praktinius įgūdžius. Inovatyvius technologinius produktus kuriančios ir palaikančios tarptautinės kompanijos „TransUnion Baltics“ informacinių technologijų operacijų padalinio vadovė Radvilė Krušinskienė išskiria, kad pagrindinė vertė bendradarbiaujant su Kauno kolegija – kvalifikuoti, žingeidūs, jauni specialistai. „Kiek teko susidurti, į mūsų įmonę iš Kauno kolegijos studentai ateina trokštantys žinių, imlūs, pasiruošę dirbti jau nuo pirmosios dienos, ir svarbiausia – gebantys mokytis, trokštantys žinių. Į kiekvieną asmenį žiūrime atsakingai ir galiu teigti, kad mūsų tikslas – kiekvienam atėjusiam čia užtikrinti karjeros kelią mažiausiai keturiems metams“, – išskiria R. Krušinskienė.

Logistikos įmonės „BTL Group“ personalo vadovė Ingrida Pakštienė pastebi, kad imlūs studentai greitai įsilieja į darbo rinką ir kyla karjeros laiptais. „Ilgą laiką bendradarbiaudami su Kauno kolegija pastebėjome, kad dauguma studentų atsineša teisingą požiūrį į darbą ir nemenką žinių bagažą, kas dažnu atveju ir yra jų sėkmės paslaptis. Nemažas skaičius Kauno kolegijos studentų jau yra tapę mūsų komandos dalimi, dalis jų jau ir karjerą spėjo padaryti bei užimti vadovo poziciją“, – sako I. Pakštienė ir atskleidžia, kad bendradarbiavimas su Kauno kolegija leidžia pajusti, kaip įmonės veikla koreliuoja su aukštojo mokslo programomis, kurios yra neatsiejama verslo pasaulio dalis.

Pasak „Theca Furniture” personalo specialistės Guodos Mikučionytės, mokslo ir verslo bendradarbiavimas leidžia darbdaviams atsirinkti norimus specialistus, o studentams įgyti tarptautinės patirties. „Kauno kolegijos dėka galime susitikti ir tarpusavio patirtimi pasidalinti su labai talentingais, motyvuotais ir nuostabiais specialistais. Įmonės „Theca Furniture” produkcija puošia viso pasaulio interjero ir baldų parduotuves, todėl studentams ir absolventams galime suteikti šansą savo sugebėjimus parodyti globaliu mastu“, – sako specialistė.

Darbdaviai vertina studentų žingeidumą

Kiekvienam būsimam studentui aktualu žinoti, kokias ateities perspektyvas suteiks įgytas aukštojo mokslo diplomas, kaip sukauptas žinias ir praktinius įgūdžius įvertins būsimieji darbdaviai. Pastebima, kad darbdavių atstovai iš jaunųjų specialistų tikisi žingeidumo žinioms, noro tobulėti ir lankstumo.

„Rinkdamiesi studentus praktikai, visada žiūrime į juos kaip į potencialius mūsų komandos narius. Mums labai svarbu, kad studentas turėtų ambiciją, didelį norą tobulėti, įgyti žinių ir tapti sėkmingu savo srities specialistu ar profesionalu. Be to, svarbu – greita reakcija, lankstumas, mokėjimas prisitaikyti prie greitai besikeičiančios aplinkos ir užduočių“, – pagrindines savybes, kurios šiandien yra reikalingos jaunam specialistui išskiria „BTL Group“ personalo vadovė I. Pakštienė. Mums labai svarbu, kad studentas turėtų ambiciją, didelį norą tobulėti, įgyti žinių ir tapti sėkmingu savo srities specialistu ar profesionalu.

„TransUnion Baltics“ IT operacijų padalinio vadovė R. Krusinskienė priduria, kad nors ir išmanyti įmonės specifinius dalykus yra svarbu, svarbiausia – smalsumas žinioms. „Visada laukiame ne tik informacinių technologijų studentų, bet ir kitų sričių specialistų, svarbu, kad šie nors šiek tiek nusimanytų technologinėje kalboje. Be abejo, technologinius dalykus daug lengviau priimti ir suprasti, kada studentas yra atviras ir smalsus žinioms“.

UAB „Bitė Lietuva“ stambaus verslo klientų ambasadorius, Kauno kolegijos absolventas, Augustas Lukoševičius teigia, kad į darbo rinką norintys įsilieti jauni specialistai labiausiai žavi savo atkaklumu, motyvacija ir noru dirbti. „Pats kuravau vieną Kauno kolegijos studentą, kuris buvo susitelkęs į tikslą, optimistiškas, turintis ir, svarbiausia, norintis įgyti dar daugiau darbo patirties ir žinių. Stebindavo tai, kad studentas į darbą ateidavo ankščiau negu aš pats“, – patirtimi dalijasi pašnekovas ir priduria – Mano žiniomis, šiandien „Bitėje“ dirba daug Kauno kolegijos absolventų ir bent du iš jų yra vadovai, tad galiu teigti, kad Kauno kolegija ugdo asmenybes“.

Žurnalo „Reitingai“ 2020 m. kolegijų reitinge Kauno kolegija yra tarp lyderių pagal alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą.