Nuo gegužės 20 d. vyksiančiame priėmime į profesinio mokymo įstaigas šiemet gali dalyvauti ne tik norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, kaip buvo įprasta iki šiol, bet ir bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų paskutinių klasių mokiniai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius. 
 

Nusprendusieji pasirinkti modulinį profesinį mokymą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinių mokyklų auklėtiniai. Jie galės rinktis tik dalį programos, t. y., vieną atskirą modulį, ir mokytis pagal jį. 
 

Mokinys, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės mokymosi laikas. 

0001__mex8291_1590073707-9a49e79c4bac0fa0216ccf1a6627e019.jpg

Sudarant sąlygas mokytis profesijos dar mokyklos suole, bendrojo ugdymo mokyklų ir gimnazijų mokiniams atveriamos daug įvairesnės pasirinkimo galimybės: baigęs mokyklą mokinys gali toliau tęsti mokslus profesinėje mokykloje ar stoti į universitetą ar kolegiją. Jam taip pat atsiranda galimybė dirbti pagal įgytą profesinę kvalifikaciją, galbūt susikurti sau darbo vietą, o panorus mokytis toliau studijas rinktis jau išbandžius darbo pasaulį ir gerai apsisprendus dėl specialybės, į aukštąją mokyklą nusinešant ne tik akademinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie itin svarbūs, pavyzdžiui, inžinerinėse specialybėse. 
 
Vilniaus technologijų mokymo centras šiemet kviečia mokytis modulio Šaltkalviškos operacijos (307150006). Jų metu mokiniai išmoks apdirbti metalą įvairiomis technologijomis, šie įgūdžiai leis pasigaminti įvairių gaminių namų papuošimui ar buičiai (židinio komplektų, šašlykinių, ar įdomių, modernių suvenyrų).  Į šį modulį gali stoti turintys pagrindinį išsilavinimą. 
 

Nors inžinerija yra populiaresnė tarp berniukų, norime pažymėti, kad šią sritį vis dažniau renkasi ir sumanios merginos, o profesijų stereotipai šiuolaikiniame profesijų pasaulyje nyksta. Šaltkalvystės operacijų gali mokytis tiek vaikinai tiek ir merginos. 
 

Priėmimas vyksta LAMA BPO sistemoje adresu  https://profesinis.lamabpo.lt 

Prašymus teikti galima iki rugpjūčio 7 d. 

 
 
Kodėl verta mokytis profesijos gimnazistams? 
  

  • Mokinys gali vietoj technologijų pamokų įstoti į profesinėje mokykloje vedamo modulio programą.  

  • Baigęs pasirinktą modulį mokinys  įgyja įgūdžių atlikti konkretų darbą, t.y. gauna įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą su kuriuo gali įsidarbinti ir pvz. vasarą padirbėti įmonėje ar po to ir dirbti šį darbą.  

  • Besimokant profesijos mokiniui gali būti skirta stipendija. 

  • Mokymas vyksta moderniose mokymo bazėse su naujausia įranga. 

  • Jei tą patį modulį mokosi grupė tos pačios klasės mokinių – Vilniaus technologijų mokymo centras gali mokinius atsivežti į technologijų pamokas mokymo centre ir parvežti atgal į mokyklą. 

  • Mokinys, baigęs modulį gali stoti į profesinę mokyklą ir jam mokytis reikės trumpiau, nes jau įgytos kompetencijos  bus įskaitytos.  

  • Baigęs modulį mokinys įstoti mokytis profesijos galės pirmumo tvarka (esant ribotam valstybės finansuojamų vietų kiekiui ne visi patenka į norimas programas).  

  • Baigęs mokyklą mokinys gali toliau tęsti mokslus universitete ar kolegijoje . Tačiau taps pranašesnis, nes į aukštąją mokyklą nusineš ir praktinių įgūdžių, kurie itin svarbūs inžinerinėse specialybėse. Be to, išbandęs profesiją bus tvirtesnis savo apsisprendime ir ateityje nereikės keisti profesinės krypties.   

Plačiau skaitykite čia (peržiūrėti).