Vienas iš Kauno technikos profesinio mokymo centro prioritetų yra vykdyti tarptautinį bendradarbiavimą. Centras, įgyvendindamas nacionalinius bei tarptautinius projektus, siekia teikti inovatyvų profesinį mokymą, formuoti mokinių profesinius, bendruosius, kultūrinius gebėjimus ir interesus, reikalingus tiek šalies, tiek tarptautinei darbo rinkai.

Kauno TPMC turi daugiau kaip 30 tarptautinių partnerių, taip pat kiekvienais metais yra numatyta daugiau nei 50 vietų mokinių stažuotėms. Tad susipažink, ką įdomaus nuveikė Centre jau besimokantys tavo bendraamžiai ir kokios mokymosi galimybės gali laukti tavęs Kauno technikos profesinio mokymo centre!

Stalių programos mokinių, išvykusių į Tulūzos miestą, esantį pietvakarinėje Prancūzijoje ant Garonos upės krantų, laukė nemenki iššūkiai ir galimybės.

Prancūzija dar buvo mūsų mokiniams mažai pažįstama Europos dalis, tačiau didžiausias iššūkis buvo praktika, nes jų mokytojai beveik nekalbėjo angliškai, tad teko pasinaudoti gestų kalba, kad mokiniai galėtų išreikšti savo mintis ir norus. Mokiniai, pasakodami savo įspūdžius, džiaugėsi, kad ne tik pelnė mokytojų pasitikėjimą, bet jiems pavyko įgyvendinti visas užduotis, kurias buvo gavę.

Kiti trys Medienos apdirbimo skyriaus mokiniai, atlikę praktiką Čekijoje, Luhačovice miestelyje, pasakojo, kad jiems buvo sudarytas mėnesio veiklos planas: nuo pirmadienio iki ketvirtadienio turėdavome po 6 valandas per dieną praleisti kūrybinėse dirbtuvėse, o štai penktadieniais jau vykdavo į aplinkines gamyklas, muziejus ir lankytinas vietoves.

Kūrybinėse dirbtuvėse tobulino savo gebėjimus drožinėjimo, baldų restauravimo, medžio inkrustacijos, tekinimo srityse, o laisvu laiku turėjo galimybę tyrinėti aplinkines teritorijas, kopinėti kalnais, vaikščioti po muziejus ar pailsėti prie upės.

Keturi mūsų Centro apdailininkai (statybininkai) atliko praktiką Grenoblyje, Prancūzijoje. Pirmąją savaitė mokiniai dalyvavo įvairiausiose veiklose pagal savo specialybę. Vėliau tris savaites dirbo „Sonzogni“ įmonėje. Šioje kompanijoje jie atliko įvairiausius darbus: dažė, šlifavo, klojo laminatą, tobulėjo dirbdami kitus vidaus apdailos darbus. Savaitgaliais, turėdami daugiau laiko, stengėsi kuo geriau pažinti Prancūziją. Mokiniai rekomenduoja ir kitiems vykti į šią šalį.

Santechnikų programos mokiniai, dalindamiesi mobilumo vizito, vykusio Čekijoje, Hranicės mieste patirtimi, pasakojo, kad vizito metu mokėsi, dirbo ir ilsėjosi. Mokiniai teigia, kad Čekijoje turėjo galimybę ne tik aplankyti Prahos ir Olomouc miestus, bet ir aktyviai dalyvauti santechnikų praktinio mokymo užsiėmimuose, nors šie ir vyko čekų kalba. Praktikos metu mokiniai dirbo santechnikos įmonėje, kur privačiame pastate jiems patiems teko montuoti dujinį katilą, taip pat gamykloje teko renovuoti šildymo sistemą. Mokiniai teigia, kad toks projektas praplečia akiratį, leidžia patobulinti profesinius įgūdžius, palyginti mokymosi programas.

Trys orlaivių mechanikai išvykę į Klermoną – Feraną miestą (pranc. Clermont – Ferrand), esantį Prancūzijos centrinės dalies pietuose, praktiką atliko „Air France Hop“, anksčiau vadintoje „HOP!“. Ji yra Prancūzijos regioninė oro linijų bendrovė, vykdanti skrydžius savo motininės bendrovės „Air France“ vardu. Kompanija „HOP!“ turi eksploatuojamų orlaivių Embraer EMB-120 ir Embraer Legacy 600/650, o bazinė techninė priežiūra atliekama Klermone – Ferane ir Lilyje.

Mokiniai teigia, kad stažuotės metu atliekami orlaivių techninės priežiūros darbai parodė, kad įmonės darbuotojai pasitikėjo jais, leido imtis sudėtingesnių užduočių, su kuriomis niekados neteko susidurti. Visų darbų metu jie tobulėjo kaip orlaivių mechanikų specialistai, taip pat ir gerino savo komunikacinius sugebėjimus. Tačiau ekskursijoms negalėjo skirti laiko dėl pasaulyje susiklosčiusios situacijos. Covid-19 žaibiškai keitė situaciją visame pasaulyje, todėl mokinių grupelė turėjo grįžti į Lietuvą anksčiau. Ir nors mokiniams  šalyje teko trumpai pabūti, tai jiems nesutrukdė džiaugtis suteiktomis galimybėmis ir naujomis patirtimis.

Net aštuoni Verslo ir paslaugų skyriaus mokiniai, būsimieji logistai, buvo išvykę į Kroatiją, Prancūziją, Estiją ir Latviją. Būsimieji logistai teigia, kad ne tik išmoko geriau dirbti logistikos srityje, bet ir rekomendavo visiems dalyvauti „Erasmus+“ programoje, teigdami, kad tai yra neįkainojama patirtis.

Du būsimieji elektromechanikai (elektros įrenginių elektromechanikai) atliko praktiką Kroatijoje, Splite, kompanijoje „Tekoma“. Dirbami penkias dienas per savaitę, mokiniai remontavo įvairius elektros variklius, elektros transformatorius, taip pat atliko ir kitus smulkius darbus.

Stažuotės metu mokiniai stengėsi kuo geriau pažinti kitas kultūras, mielai bendravo su mokiniais iš kitų šalių. Kiti du elektromechanikai atliko praktiką Estijoje, Viljandėje. Jau antrą stažuotės dieną mokiniai atliko vidaus apšvietimo darbus pastato viduje, vedžiojo kabelius. Mokiniai neslepia, kad taip įgavo puikių praktinių įgūdžių ir pasitikėjimo savimi.

Būsimiesiems automechanikams teko pabūvoti Nyderanduose, Latvijoje, Estijoje ir net Ispanijoje. Net keturiems mūsų Centro elektros įrengimų remontininko profesijos mokiniams buvo suteikta galimybė pagal programos „Erasmus+“ projektą „Judumas ir patirtis – laisvė rinktis“ atlikti praktiką Ispanijoje, Ribadeo miestelyje.

Gaila, kad vizitas dėl korono viruso pandemijos Ispanijoje truko tik 2 savaites, bet tai nesutrukdė gerai praleisti laiką, įgyti praktinių įgūdžių remontuojant automobilius. Kiti šios specialybės mokiniai po stažuotės į Estijoje, Rakverės mietelyje, teigia, kad ši mainų programa jiems buvo puiki galimybė realizuoti save automobilių elektros įrenginių remontininko srityje.

Projekto veiklos stiprina tarptautinį Kauno technikos profesinio mokymo centro ir įmonių bendradarbiavimą, o mokiniams - tai puiki proga pasitikrinti savo teorines žinias bei praktinius įgūdžius.

Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.