Tarptautinio lygmens priemonė, skirta automobilių transporto sektoriuje dirbančių ar besimokančių asmenų praktiniams įgūdžiams vertinti, buvo sukurta suvienijus 6 komandų iš 5 valstybių pastangas ir žinias. Projekte dalyvavo ekspertai iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos ir Ispanijos.

Nemokama „Elektroninė priemonė automechanikų profesinėms kompetencijoms vertinti ES patirties kontekste“ suskirstyta į septynias temas: variklį, transmisiją, važiuoklę, stabdžių sistemą, automobilio patogumą, elektroninę valdymo sistemą ir elektros inžineriją. Už paskutiniosios temos klausimų ir atsakymų rengimą buvo atsakingi VTDK Technikos fakulteto Automobilių transporto inžinerijos katedros dėstytojai.

Doc. dr. Deividas Navikas mokymo priemonės „E-tool for car mechanics“ pristatymo metu / vTDK nuotr.

„Šios priemonės idėja kilo Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklai (VAVM). Būtent jos atstovai pasiūlė prisijungti kitiems partneriams ir vieni iš jų buvome mes. Kaip ekspertai kartu su doc. dr. Alfredu Rimkumi ir lektoriumi Sauliumi Stravinsku dirbome prie vienos iš kuriamų dalių – elektros inžinerijos. Aš taip pat vykdžiau projekto monitoringą, o Dizaino fakulteto lektorė ir prodekanė Lorita Butrimienė sukūrė šios priemonės logotipą“, – pasakoja vienas ir projekto vykdytojų doc. dr. Deividas Navikas.

Užklaustas, kaip vyko priemonės kūrimo procesas, dėstytojas neslepia, kad jis užtruko apie 2-ejus metus, o 5 šalių komandos dirbo ties skirtingomis dalimis. Visgi, ekspertai, išskyrus Ispanijos, kas pusę metų susitikdavo aptarti proceso vykdymo metu kilusius klausimus. Vėliau imtasi priemonės testavimo: ja naudojosi studentai, dėstytojai bei verslo atstovai, o pagal jų įžvalgas ir patirtis buvo vykdomos korekcijos. Procesą vainikavo partnerių šalyse vykę renginiai, kurių metu e-priemonė buvo pristatyta verslo ir mokymo institucijoms.

„Visos šalys partnerės kiekvienoje temoje koregavo kompetencijų sąrašą, tad ši priemonė yra tarptautinio lygmens, o ne lokali“, – džiaugiasi D. Navikas.

Mokymo priemonės „E-tool for car mechanics“ logotipas/ VTDK nuotr.

„E-tool for car mechanics yra „Erasmus+“ strateginės partnerystės projekto „Elektroninė priemonė automechanikų profesinėms kompetencijoms vertinti ES patirties kontekste“ ( angl. „E-tool for assessing the professional competences of Car Mechanics in the context of EU experience”) rezultatas. Jos kūrime dalyvavo VTDK, VAVM, C.I.F.P. Someso profesinio mokymo įstaiga, Tartu profesinio mokymo centras, Tadeušo Tanskio automobilių inžinerijos mokyklų kompleksas bei Vokietijos profesinė kolegija.

Priemonę galima rasti čia

Ateities profesijos, draugiški dėstytojai, modernumas ir profesionalumas – tai žodžiai, kurie, pasak studentų ir alumnų, apibūdina VTDK. Įsitikink tuo pats!

Startavo tiesioginis priėmimas į VTDK. Daugiau apie šią unikalią galimybę rasite čia. #ČiaHobisVirstaProfesija