Vilniaus technologijų mokymo centro (VTMC) mokytojos Kristina Ališauskienė ir Virginija Puodžiukienė prieš pat paskelbiant karantiną surengė mokinių darbų parodą, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti.
 
Kovo 11-ąjai skirta paroda – tai reklamos gamintojų, kompiuterinio projektavimo operatorių ir multimedijos paslaugų teikėjų grafinio dizaino darbai, kuriuos mokiniai atliko per pamokas.

K. Ališauskienė pasakoja, kad visi trys stendai yra skirtingų spalvų – atspindint valstybinės vėliavos spalvas. Kūriniai labai įvairūs, o parodai atrinkti patys geriausi per visą pusmetį atlikti mokinių praktiniai darbai.
0001_img-4125_1588167002-98b3f55c4cf5a3dcdb1a8ee719457a0b.JPG
„Juose nagrinėjome kompozicijos raiškos priemones ir principus, vaizdinės išraiškos suteikimą šriftu, spalvomis ir forma arba vizualinio turinio pateikimą įvairiomis meninėmis ir techninėmis priemonėmis”, – pasakoja mokytoja.  

„Grafinio dizaino pagrindinė funkcija – komunikacija, todėl kiekvieno mokinio tikslas – pasirenkant tinkamiausią dizaino elementų ir komponavimo principų derinį, perteikti informaciją vizualiai patraukliai, originaliai ir teisingai. Kompozicijos pagrindų išmanymas išryškina skirtumus tarp neprofesionalaus ir profesionalaus dizaino”, – paaiškina Kristina Ališauskienė.
 
Todėl mokytojų tikslas yra ugdyti mokinių gebėjimus teisingai ir harmoningai sudėlioti visus dizaino elementus į vietas taip, kad vartotojas gautų tikslią žinutę, atitinkančią kūrinio turinį arba idėją.
 
Parodą bus galima apžiūrėti karantinui pasibaigus, Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje (IVTS), Pamėnkalnio g. 11, Vilnius.