„Darbe laikausi principo – matyti vykstančius pokyčius ir reaguoti į juos, įtraukiant į studijų procesą. Todėl pasikeitus studijų formai prie jos pritaikiau programos užduotis, o tai padaryti padėjo lanksti, studijų kokybės siekianti Menų akademijos administracija, organizavusi nuotolinį darbą fakultete, todėl dėmesį koncentruoti buvo galima į svarbiausius ir prasmingiausius dalykus – darbą su studentais ir į šalia esančių dėstytojų komandą “, – sako programos koordinatorė V. Dobrovolskienė. Dirbti nuotoliniu būdu koordinatorei teko ir anksčiau, todėl tai nebuvo nauja patirtis, tačiau iššūkių pasitaikė, kadangi Įvaizdžio dizaino studijų programa turi tam tikrų aspektų, specifiškumų, dėl kurių ne visus studijų programoje dėstomus dalykus galima perkelti į virtualaus mokymo(-si) erdvę. „Pavasario semestre dėstomas paskaitų ciklas „Garderobo formavimas“, kurio praktinėje dalyje studentai turi atlikti klientės(-o) turimo garderobo analizę, suformuoti naujus aprangos derinius ir rezultatus užfiksuoti fotosesijoje. Šios užduoties dabar atlikti negalime, tačiau viliamės ją įgyvendinti praktikų metu“, – paaiškina V. Dobrovolskienė.

Nors šiuo metu programos studentai gali atlikti ne visas studijų užduotis, tačiau būtent esama situacija paskatino poreikį diskutuoti apie tai, kokios įvaizdžio dizainerio paslaugos galėtų būti teikiamos nuotoliniu būdu. „Jau kurį laiką galvojau apie tai, kad būtų tikslinga skirti dėmesį įvaizdžio dizainerių parengimui dirbti su virtualiais darbo įrankiais ir programomis. Pavyzdžiui, nuskenavus klientės(-o) figūrą ir perkėlus į virtualią aplinką, parinkti tinkamus garderobo derinius ir pasiūlymus bei rekomendacijas pateikti klientei(-ui), arba įprastas fotosesijas pakeisti į virtualioje erdvėje aprangos derinius demonstruojančius 3D modelius. Tokių paslaugų poreikis tikrai yra ir pasaulyje tai jau vyksta“, – įžvalgomis pasidalina programos koordinatorė.

Įžengus į XXI a. trečiąjį deš., neturėtų stebinti tai, jog virtualūs įrankiai tampa neatsiejama studijų ar darbo dalimi, kadangi būtent jie suteikia galimybes informacijai keliauti greičiau nei bet kada anksčiau.