Socialinis darbas


Vika
Laba diena,
Noriu stoti i socialini darba,papaskokite apie specialybe daugiau,kokiu mokslu reikia?kokiu egzaminu?noriu stoti i siauliu kolegija arba univiera.
 
Administratorius
PROGRAMOS APRAŠAS
Socialinio darbo studijų programa skirta rengti profesionalius socialinius darbuotojus, gebančius prognozuoti socialines problemas, rinkti, sisteminti ir vertinti informaciją, analizuoti priežastis, sukeliančias kliento socialines problemas, bendrauti ir bendradarbiauti su klientu ir jo aplinka, analizuoti ir vertinti individualią probleminę situaciją, vertinti išteklius ir parinkti tinkamą paramos modelį, sudaryti paramos programą, planuoti išteklius socialinei paramai, teikti socialines paslaugas, vykdyti prevencinę veiklą, taikyti komandinio darbo principus.

Būsimieji socialiniai darbuotojai studijuoja 33 dalykus: bendrojo lavinimo: taikomųjų tyrimų metodologiją, specialybės kalbos kultūrą, psichologiją, informatiką ir statistinių duomenų analizę, užsienio kalbą, studijų pagrindų: sociologiją, visuomenės sveikatą, teisę, socialinę ekonomiką, socialinio darbo vadybą, socialinę politiką, civilinę saugą ir kt., specialiuosius (profesinius): socialinio darbo pagrindus, socialinio darbo etiką ir vertybes, socialinio darbo istoriją; socialinio darbo metodus, asmenybės ir socialinę psichologiją, deviantinę psichologiją, šeimos psichologiją ir kt.
Studentai renkasi ir studijuoja vieną iš numatytų specializacijų:
1. Socialinį darbą su senais ir pagyvenusiais žmonėmis ( senų ir pagyvenusių žmonių adaptaciją, senų ir pagyvenusių žmonių socialinę apsaugą)
2. Socialinį darbą su neįgaliais žmonėmis (socialinių paslaugų neįgaliesiems organizavimą ir teikimą, neįgaliųjų socialinę integraciją)
3. Socialinį darbą su vaikais ir šeimomis, turinčiomis socialinių problemų, (socialinę šeimos studiją, socialinio darbo su šeima ir vaikais vadybą)
4. Socialinį darbą su rizikos grupėmis (socialinių rizikos grupių identifikaciją, socialinės atskirties mažinimą).
 
Administratorius
Įgiję socialinio darbuotojo kvalifikaciją asmenys gali dirbti socialiniu darbuotoju valstybinėse ir privačiose socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, teisėsaugos institucijose: socialinės rūpybos skyriuose, vaikų teisių tarnyboje, vaikų, neįgaliųjų, pagyvenusių ir senų žmonių dienos centruose, vaikų globos namuose, pensionatuose, ligoninėse, reabilitacijos skyriuose, mokyklose, pataisos namuose, įvairiose nevyriausybinėse organizacijose ar bendruomenėse.
ŠU yra socialinė pedagogika, one socialinis darbas, tad kaip suprantu, kolegija būtų tinkamesnis pasirinkimas, jei nori dirbti soc.darbuotoja
 
Administratorius
apie ŠU soc.pedagogik turiu tiek žinių:
reikia egzų: lietuvių testo, užsienio k ir istorijos, o metinių- matematikos, lietuvių ir istorijos.
Kauno Kolegijoj soc.darbui reikia visko to pačio, tačiau prisideda dar ir istorijos metinis pažymys. Manau, kad panaši situacija absoliučiai į visas LT kolegija kur yra ši studijų programa
 
Gretautas
Viena moteris man yra sakiusi kad socialinis mokslas dabar yra laba vertinamas ir be darbo tikrai nesedeciau.kazin ta tiesa, ar paprasta zmogaus nuomone?kaip manote?
 
Administratorius
labai priklauso, kokio lygmens studijas rinksies. iš esmės, tai žiauriai trūksta soc.darbuotojų, kurie lanko senelius, neįgalius jų namuose, atlieka "apeivių " darbą. Aukštesnio išsilavinimo (ne profesinio) soc.darbuotojų Lietuvoje gana daug ruošia, kokia bus situacija po kelerių metų, aš nežinau. Remiantis užsienio patirtimi, ten soc.darbas- perspektyvus.
 
Loreta
 
Sima
Laba diena, Vasarį baigiu socialinį darbą kolegijoje, norėčiau sužinoti kokias magistro specialybes galėčiau studijuoti? Prašau tik nesiuskit nuorodų kokių jei galit įmeskit konkrečias specialybes nes interneto platybes esu jau išmaišius bet nesu tikra dėl konkrečių specialybių ir išlyginamųjų. Taip pat norėčiau sužinoti ar įmanoma baigus mokamas išlyginamąsias studijas magistro studijoms gauti nemokamą vietą? Ar yra galimybė mokytis kitame mieste, nei yra konkretus universitetas išlyginamosioms ir magistrui baigti?
 
IIzabelė
as noreciau buti pscihologe bet gerai nemoku uzsienio kalbu jos man visai nesiseka
 
kris
Noriu paklausti ar Lietuvos edukologijos universitetas turi tokią programą. Nerandu srities kur konsultuoja LEU.
 

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]