Klauskite visko apie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo
akademiją


Kristijonas
Sveiki, nuo ko priklauso gaunama stipendija studijuojant karo akademijoje?
LKA
Sveiki, stipendijos dydis priklauso nuo bendrojo kariūno mokymosi, karinio rengimo ir lyderystės ugdymo vertinimo, kuris yra atliekamas pasibaigus semestrui. Sėkmės!
Vilius
Ar privaloma likti kariuomenėje baigus studijas?
LKA
Sveiki, į LKA įstoję jaunuoliai tampa kariūnais ir po studijų leitenantui garantuojama tarnybos vieta. Jis privalo tarnauti (ne dirbti) 5 metus
Linas1999
Jeigu studijos netenkina poreikių, per kiek laiko galima sutraukti jas, kad nereikėtų susimokėti?
Linas1999
*nutraukti
LKA
Sveiki, Kariūnas gali nutraukti studijas po 1-ųjų studijų metų. Tada jam mokėti už studijas nereikia ir įsiskaito privalomoji pradinė karo tarnyba. Ištęstinių studijų studentams bet kada nutraukus studijas mokėti nereikia.
Linas1999
Įmanoma baigus studijas, po kurio laiko, pereiti dirbti į kitas įstaigas, nesusijusias su kariuomene, jei taip, kokias?
LKA
Sveiki, po studijų leitenantui garantuojama tarnybos vieta. Kariuomenėje jis privalo tarnauti 5 metus.
Dominykas
Mane taip pat domina, kiek vietų bus į GTV.
LKA
Sveiki, 38, tačiau priėmimo komisija, esant poreikiui, šį skaičių gali koreguoti.
Ugne
Sveiki, kiek šiais metais žadate priimti pirmakursių?
LKA
Sveiki, nėra nustatyta riba, nes svarbiausia stojančiųjų motyvacija ir noras studijuoti LKA, tapti karininku. Todėl pirmas žingsnis stojant į LKA - motyvacinis pokalbis, kuris skirtas kandidato norui ir pasiryžimui tapti LKA kariūnu, vėliau – LK karininku įvertinti. Daugiau informacijos apie stojimą, kitus jo žingsnius ir pokalbį rasite LKA interneto svetainėje https://www.lka.lt/nuolatines-bakalauro-studijos/ Sėkmės
Mantas
Sveiki, koks paskutinio įstojusio į gynybos technologijų vadyba konkursinis balas? Ar konkursinis balas turi įtakos šiose studijose? Ar tarkim su 5.77 balu galima tikėtis patekti į gynybos technologijų vadybos studijas? Ar su tokiu balų geriau būtų į tarptautinius santykius kur balas būtų mano 6.41? Beje, pagal kokius kriterijus iš gynybos technologijų vadybos studijų yra atrenkami tie trys studentai(kariūnai), kurie yra siunčiami mokytis "Informacines ir ryšių technologijas" VGTU? Ačiū iškart.
LKA
Akademija šiais metais dar neturi stojančiųjų duomenų apie jų balus ir mokymosi rezultatus. Ir įstojusių dar nežinome, nes prašymus į LAMA BPO stojantys gali pateikti iki rugpjūčio 5 d. o kvietimai studijuoti bus paskelbti rugpjūčio 9 d. Į bet kurią programą minimalus balas turi būti – 5,4. Atkreipiame dėmesį, kad stojant į LKA pirmas žingsnis yra motyvacinis pokalbis. Jis privalomas, bet įtakos programos pasirinkimui neturi. Tačiau motyvaciniai pokalbiai šiais metais nuo vakar nebeorganizuojami. Studijuojantiems gynybos technologijų vadybą po pirmo semestro yra galimybė tęsti studijas kitose Lietuvos aukštojo mokslo institucijose ir rinktis karinių jūrų pajėgų arba karinių oro pajėgų karininko specialybę. Jeigu kariūnas nori tapti karinių jūrų pajėgų karininku (laivavedžiai, laivų mechanikai-inžinieriai, elektromechanikai, logistikos specialistai) renkasi ir mokosi Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir baigia karinio rengimo programą Karinių jūrų pajėgų mokymo centre Klaipėdoje. Būsimieji karinių oro pajėgų karininkai (pilotai, skrydžių vadovai, inžinieriai) studijuoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute.
Irmantas
Sveiki, norėjau pasiteirauti. Jei išsilaikęs egzaminus įstoju į LKA, ir po 1 semestro pereinu į LAJM. Ir jei tuo atveju, jei man ten mokslai nepatiks, jausiu, kad esu neten kur noriu būti - galimas variantas išeiti po 1 bendrų metų mokslo atsiskaičius visus egzaminus? (1semestras lka ir 1LAJM)?
LKA
Taip, po pirmo semestro galima pradėti mokytis LAJM. Ir jeigu pamatote, kad ne tą profesiją pasirinkote, galite nutraukti studijas LKA.
Irmantas
LKA rašė: Taip, po pirmo semestro galima pradėti mokytis LAJM. Ir jeigu pamatote, kad ne tą profesiją pasirinkote, galite nutraukti studijas LKA.
Tai kaip suprantu, jei persikvalifikavęs į LAJM pamatau, kad tai ne man - tai reiktų nutraukti studijas tik LKA, ir susimoketi netektų?
LKA
Taip, nutraukus studijas automatiškai nutraukiamos studijos ir LAJM. po pirmų metų mokėti nereikia.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]