Klauskite visko apie Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo
akademiją


Administratorius
Čia galite užduoti klausimus apie priėmimą į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją.
Laura
Sveiki, norėjau paklausti ar akademijoje yra kokios nors išlyginamojo pobūdžio studijos/mokymai, kurių metu asmenys jau turintys magistro laipsnį (pvz. Įgyta Vilniaus universitete) galėtų greičiau nei per tris metus įgauti Tarptautinių santykių bakalaurą? Ar vis gi tokių programų neegzistuoja?
LKA
Sveiki, eksternų studijų LKA neorganizuoja. Be to atkreipiame dėmesį, kad jau baigę kitur magistrantūrą negali stoti į LKA jei studijavo už valstybės lėšas. Pagal mokslo ir studijų įstatymą nemokamas mokslas suteikiamas tik vieną kartą.
Aurimas
Laba diena, ar įmanoma studijuoti magistro studijas LKA turint inžinerinį bakalaurą įgytą kitoje aukštojoje mokykloje?
LKA
Laba diena, Taip, reikia tik turėti privalomus bakalaurų studijų pagrindų dalykus. Juos galite rasti šioje nuorodoje http://www.lka.lt/lt/stojantiems/magistrantura.html (taisyklių 15 punktas). Sėkmės
Ignas
Sveiki, koks yra vidutinis KB stojusiųjų į LKA ginybos technologijų vadybą > karinės aviacijos pilotas? Ir kiek maždaug būna stojančiūjų?
LKA
Sveiki, 2020 metais įstojusiųjų į GTV vidurkis – 6,73 Orlaivių pilotavimo programoje šiemet turime 5 vietas – norinčių 10. Sėkmės ;)
Ignas
Tik noriu pasitikslinti. Jei šiemet mano balas būtų buvęs >6,73 - būčiau patekęs? Aišku, gali būt ir su žemesniu balu dalyvaujančių, nes tai tik vidurkis
Ignas
Ir dar prie to pačio, ar vietų skaičius nustatomas pagal kažką, ar tiesiog tiek krepšelių skirta?
LKA
Mes krepšelių neturime, kvotas nustato KAM ministras. Bet - štai šiemet buvo nustatyta riba 110, o buvo labai daug norinčių ir priėmėme daugiau nei 110. Stojantiems balas 2020 m. buvo ne mažesnis nei 5,4.
Dominykas
Sveiki, čia kaip prieš tai vienas klausė. Gtv orlaivių pilotavimo buvo 5 vietos, o norinčių 10. Tai jei kitais metais bus 5vietos, k norinčių 4 visi bus priimti jei KB >5.4? Tai tas pats būtų ir su laivavedyba?
LKA
Sveiki, jei atitiks visus reikalavimus ir norinčių studijuoti nebus – bus pervesti be konkurso.
Inga2002
Ar studentai gali išvykti namo savaitgaliais?
Inga2002
Ir ar įmanoma, baigus studijas, dirbti pastovioje vietoje, o ne kas kelis metus būti perkeltam kitur?
LKA
Inga2002 rašė: Ar studentai gali išvykti namo savaitgaliais?
Taip, kariūnai studijuodami ir gyvendami LKA, gali savaitgaliais išvykti namo. Dabar karantino laikotarpiu jie savaitgalius leidžia LKA. Taip vykdomos visos reikalingos prevencinės priemonės, siekiant apsisaugoti nuo viruso. Jos reikalingos, nes vienoje teritorijoje gyvena didelis skaičius LKA auklėtinių.
LKA
Inga2002 rašė: Ir ar įmanoma, baigus studijas, dirbti pastovioje vietoje, o ne kas kelis metus būti perkeltam kitur?
Profesinės karo tarnybos kariai yra rotuojami ir perkeliami į kitas pareigas. Tačiau taip sudaromos sąlygos kariui tobulėti ir greičiau kilti karjeros laiptais - įgyti aukštesnį laipsnį.
Inga2002
Ar visi studentai, baigę LKA, iš karto gali būti tik būrio vadais ar yra kitų profesijos galimybių?
LKA
Sveiki, LKA kariūnai, baigę studijas, tampa karininkais ir užima vadovaujamas pareigas. Jas pradeda būrio vado. Tačiau karininkas tarnybos metu tobulėja ir jam suteikiamas aukštesnis laipsnis. Kad galėtų tobulėti ir toliau, skiriamas ir į kitas pareigas.
Dominykas
Sveiki, stojant į GTV ir norint po pusės metų pereiti į orlaivių pilotavimą, imamas konkursinis balas ar vidurkis išlaikytų visų semestro egzaminų?
LKA
Sveiki, imamas ne stojimo metu turėtas balas, o pirmo semestro rezultatai. Kuo geresni pirmo semestro pasiekimai, tuo aukštesnis reitingas ir tikimybė pakliūti į AGAI.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]