Klauskite visko apie VU


Kamilė
Sveiki, kolegijoje baigiau teisės studijas (netrukus gausiu diplomą). Suvokiau, jog jaučiu didelę meilę teisei ir norėčiau iš naujo perstoti į bakalaurą, kad įgyčiau universitetinį bakalauro laipsnį. Nelabai yra informacijos apie tai: ar perstojant po kolegijos, bus vertinami kolegijos pažymiai ar brandos atestato? Kokios perspektyvos man būtų mokantis VU? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
VUpriemimas
Sveiki, Kamile, labai rekomenduotume Jums pasidomėti siūlomomis Teisės papildomosiomis studijomis, kurios yra skirtos kolegijų absolventams, baigusiems teisės krypties studijas. Šios studijos trunka vienerius metus, jų metu išklausomas 11 dalykų kursas. Sėkmingai baigusiems suteikiama galimybė tęsti teisės krypties studijas nuo trečiojo kurso pagal nuolatinių studijų programą „Teisė“ ir per tris metus įgyti universitetinį teisės magistro laipsnį. Plačiau pasikonsultuoti kviečiame parašant mums el. paštu: konsultavimas@vu.lt
VUpriemimas
Susirūpinęs rašė: Sveiki, baigiau bakalauro studijas kitame universitete, turiu Ugdymo mokslų bakalauro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją (fizikos ir matematikos dalyko). Ar įmanoma įstoti į fizikos magistrantūros studijų programą. Jei taip, kokie būtų reikalavimai. Informacijos, padedančios įsivertinti savo situaciją, neradau. Ačiū jums!
Sveiki, stojimo reikalavimai bei konkursinio balo sandaros formulė yra skirtingi kiekvienoje programoje. Šią informaciją galite rasti Konkursinio balo sandaros lentelėje :) (https://www.vu.lt/site_files/2022_m._pri%C4%97mimas/II_P_KB_sandara_2022-v03-tvirtinimui-05_26.pdf)
VUpriemimas
Gabija rašė: Sveiki gal jau galima kur nors rasti informacija kiek planuojama priimti studentu i kiekviena iš medicinos fakulteto bakalauro studiju? Aciu
Sveiki, šių metų planuojamų vietų skaičius medicinos programose dar nėra skelbiamas, tačiau su praėjusių metų statistika susipažinti galite čia: https://www.vu.lt/site_files/2021_m._pri%C4%97mimas/I_pakopos_priemimo_statistika_viesinimui_2021.pdf
VUpriemimas
Dvyliktoks rašė: Sveiki, norėčiau studijuoti verslo informacijos vadyba, tačiau labai neramina, kad 2021 metų į nefinansuojamą vietą buvo minimalus koficientas - 6.68. Jis toks gana aukštas dėl to, kad nieks nestojo su mažesniais koficientais ar tiesiog buvo nepriimti? Jei išeina mažesnis koficientas, ar yra galimybė įstoti? Kiek praeitais metais įstojo i VF ir VNF?
Sveiki, deja, tačiau neturime tikslių duomenų dėl kokios priežasties susidarė būtent toks konkursinis balas. Su praėjusių metų stojančiųjų statistika į VF ir VNF vietas susipažinti galite čia: https://www.vu.lt/site_files/2021_m._pri%C4%97mimas/I_pakopos_priemimo_statistika_viesinimui_2021.pdf Tačiau norime pabrėžti, kad kiekvienais metais konkursinis balas kinta priklausomai nuo stojančiųjų skaičiaus ir jų konkursinio balo.
Laura
Sveiki, esu pabaigus mokykla 5 šimtukais, nesu laikiusi tik istorijos. Kitais metais pabaigsiu medicinos studijas ir noriu studijuoti teise . Ar man reiktų mokytis 5 metus, ar galiu pretenduoti į papildomas/ išlyginamas studijas , jei jau turėsiu medicinos gydytojo laipsnį
VUpriemimas
Laura rašė: Sveiki, esu pabaigus mokykla 5 šimtukais, nesu laikiusi tik istorijos. Kitais metais pabaigsiu medicinos studijas ir noriu studijuoti teise . Ar man reiktų mokytis 5 metus, ar galiu pretenduoti į papildomas/ išlyginamas studijas , jei jau turėsiu medicinos gydytojo laipsnį
Sveiki, šiuo metu Vilniaus universitete siūlomos papildomosios Teisės studijos, leidžiančios sutrumpinti studijų metus, yra skirtos tik kolegijų absolventams, baigusiems teisės krypties studijas. Tačiau galėtumėme pasiūlyti Teisės (turintiems aukštąjį išsilavinimą) programą, kurios konkursinis balas yra sudaromas pagal pagrindinių arba vientisųjų studijų universitetinėje arba koleginėje aukštojoje mokykloje baigiamojo darbo (baigiamųjų egzaminų pažymys (pažymių aritmetinį vidurkį). Šios programos trukmė 5 metai, suteikiamas magistro kvalifikacinis laipsnis. Daugiau informacijos apie šią programą rasite čia. https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studiju-sarasas/teise-turintiems-aukstaji-universitetini-issilavinima
Abiturientė
Sveiki, ar verta bandyti stoti į farmaciją su 8.63 konkursiniu balu? Kiek žinau mažiausias balas stojant į farmaciją visada būna didesnis nei 9. Ar verta rizikuoti, ar geriau rašyti programą į kurią didesnis šansas įstoti?
Aistis
sveiki, Jeigu į konkursinį balą yra įskaičiuojamas vaslstybinis lietuvių kalbos egzamino rezultatas, tai turint išlaikytą mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, į konkursinį balą bus įskaičiuojamas mokyklinio egzamino rezultatas, ar 0? Stojama būtų į informatikos mokslus.
VUpriemimas
Aistis rašė: sveiki, Jeigu į konkursinį balą yra įskaičiuojamas vaslstybinis lietuvių kalbos egzamino rezultatas, tai turint išlaikytą mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, į konkursinį balą bus įskaičiuojamas mokyklinio egzamino rezultatas, ar 0? Stojama būtų į informatikos mokslus.
Sveiki, neturint vieno iš reikalaujamų dalykų galima pretenduoti į bakalauro ir vientisąsias studijas, tačiau vietoje to dalyko į konkursinį balą bus skaičiuojamas 0 (lietuvių k. ir literatūros mokyklinio egzamino rezultatas nebus skaičiuojamas). Svarbu, kad Jūsų konkursinis balas būtų ne mažesnis nei 5,4.
VUpriemimas
Abiturientė rašė: Sveiki, ar verta bandyti stoti į farmaciją su 8.63 konkursiniu balu? Kiek žinau mažiausias balas stojant į farmaciją visada būna didesnis nei 9. Ar verta rizikuoti, ar geriau rašyti programą į kurią didesnis šansas įstoti?
Sveiki, kiekvienais metais konkursinis balas kinta priklausomai nuo stojančiųjų skaičiaus ir jų konkursinių balų. Rekomenduotumėme užpildyti prašymą į farmacijos programą, kadangi 2021 metais mažiausias konkursinis balas į šią programą VF vietoje buvo 9,01, VNF - 5,47. Net ir patekus į valstybės nefinansuojamą vietą atsilaisvinus valstybės finansuojamai vietai rotacijos metu yra suteikiama galimybė pereiti į valstybės finansuojamą vietą. Todėl jei žinote, kad jus domina Farmacijos programa skatiname pabandyti bei pateikti prašymą stoti į šią programą. :)
Alė
Laba diena, Ar, kai kas nors meta studijas magistrantūroje, kažkur skelbiama apie konkursą vf vietai užimti? Ar iškart ši vita atitenka geriausiai besimokančiui studentui vnf vietoje?
VUpriemimas
Alė rašė: Laba diena, Ar, kai kas nors meta studijas magistrantūroje, kažkur skelbiama apie konkursą vf vietai užimti? Ar iškart ši vita atitenka geriausiai besimokančiui studentui vnf vietoje?
Laba diena, atsilaisvinus valstybės finansuojamai vietai fakulteto administracija susisiekia su geriausiai besimokančiu studentu valstybės nefinansuojamoje vietoje bei praneša apie galimybę pereiti į valstybės finansuojamą vietą. :)
Lina
Sveiki, gyvenu užsienyje, todėl svarstau apie vadybos studijas sesijiniu būdu, tačiau nelabai suprantu kaip vyksta pats mokymosi procesas? Kaip suprantu 1mėn per semestrą turiu intensyviai dalyvauti paskaitose, kurios vyks universitete, tačiau kaip viskas vyksta tuo savarankišku laikotarpiu? Taip pat domintų atsiskaitymų eiga, kuri būna nuotolinė ar ne? Iš anksto Dėkoju už jūsų atsakymą.
Emilija
Kaip mokytis universitete? Konspektuoti, kalti, ar kažkaip kitaip?Nes universitete juk daug daugiau informacijos nei mokykloje.Ačiū.
VUpriemimas
Emilija rašė: Kaip mokytis universitete? Konspektuoti, kalti, ar kažkaip kitaip?Nes universitete juk daug daugiau informacijos nei mokykloje.Ačiū.
Sveiki, Emilija, kiekvienas studentas pasirenka jam asmeniškai patogiausią mokymosi būdą. :) Mūsų patarimas būtų nuo pradžių pradėti nuosekliai konspektuotis paskaitų bei praktinių užsiėmimų medžiagą, jog galiausiai atėjus atsiskaitymams ir sesijos laikotarpiui užtektų informaciją tik pasikartoti. Taip pat daugiau patarimų kaip efektyviai mokytis rasite čia: https://www.vu.lt/site_files/VU-Efektyvus-mokymasis-LT.pdf https://www.youtube.com/watch?v=RcF3eTnbD_M https://www.youtube.com/watch?v=lYjG9hTuF4k
VUpriemimas
Lina rašė: Sveiki, gyvenu užsienyje, todėl svarstau apie vadybos studijas sesijiniu būdu, tačiau nelabai suprantu kaip vyksta pats mokymosi procesas? Kaip suprantu 1mėn per semestrą turiu intensyviai dalyvauti paskaitose, kurios vyks universitete, tačiau kaip viskas vyksta tuo savarankišku laikotarpiu? Taip pat domintų atsiskaitymų eiga, kuri būna nuotolinė ar ne? Iš anksto Dėkoju už jūsų atsakymą.
Laba diena, Lina, bakalauro Vadybos (sesijinis tvarkaraštis) programa yra vykdoma pilnai nuotoliniu būdu, kuomet maždaug kas mėnesį (apie 4 savaites) yra studijuojamas vienas dalykas, išlaikomas jo egzaminas ir pradedamas dėstyti kitas dalykas. Atsiskaitymai šioje programoje taip pat yra organizuojami nuotoliniu būdu. Su preliminariu rudens semestro tvarkaraščiu susipažinti galite čia: -> https://tvarkarasciai.vu.lt/ef/groups/vadyba-s-1k-1gr-2022/?defaultView=dayGridMonth&defaultDate=2022.09.01&defaultSemester=198&
Greta
Sveiki, Ar stojant į medicinos studijų programą, patirtis toje srityje, kaip savanorystė ir panašiai, prideda šį tą ar neturi reikšmės? Ar yra apsvarstoma stojančiojo motyvacija? Ko tikėtis stojančiąjam, su gana neaukštu konkursiniu balu, tačiau stojančiam į VNF? Dėkui
Studentas
Laba diena. Turint VU genetikos bakalaurą ar galima studijuoti medicinos genetikos magistrantūrą. Gavus sveikatos mokslų magistrą, ar galima stoti į genetikos rezidentūrą , kad gauti gydytojo genetiko licenziją.
Karsim
Laba diena, Esu įstojusi į magistro studijų programą Lietuvos sporto universitete (nuolatinę), tačiau norėčiau studijuoti mediciną VU. Pirmame etape kvietimo studijuoti negavau (stojau į VNF, konkursinis balas buvo 8,3). Ar taip galėjo nutikti, nes jau esu pasirašiusi magistro sutartį LSU? Ar dar galiu tikėtis kvietimo studijuoti antrame etape? Ačiū

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]