Klauskite visko apie VU


VUpriemimas
Dvyliktokė rašė: Sveiki, esu abiturientė ir svajoju apie žurnalistikos studijų programą Vilniaus universitete, tačiau jaudinuosi, kad nepavyks įstoti nei į vf, nei į vnf, todėl noriu paklausti apie papildomą stojimą. Jeigu būčiau pakviesta į kitą programą( kitame universitete arba vu), tačiau norėčiau bandyti įstoti į žurnalistiką papildomame priėmime, ar turėčiau atsisakyti vietos ir prarasčiau galimybę studijuoti, kur esu priimta? Nenoriu turėti metų pertraukos, todėl bijau, kad praradusi vietą liksiu be nieko. Ir įdomu, jeigu mano balas 2021 metais būtų siekęs apytiksliai 6, ar būčiau įstojusi bent į vnf, nes kiek domėjausi praeitais metais balai laikėsi virš 7? Ačiū.
Sveiki, tokiu atveju jei pirmo priėmimo metu būtumėte sudariusi sutartį valstybės finansuojamoje vietoje arba nefinansuojamoje vietoje su stipendijomis antro priėmimo metu galėtumėte pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą, tačiau jei pirmo priėmimo metu sutartis būtų sudaryta valstybės nefinansuojamoje vietoje, tokiu atveju sutartį galėtumėte sudaryti su visomis programomis ir pasirašyti Jums labiausiai tinkantį finansavimo variantą. 2021 metais stojimo į VF vietą balas - 7,47, VNF - 7,95. Bet kokiu atveju siūlytumėme bandyti pretenduoti tiek į VF, tiek į VNF vietas, kadangi stojamasis balas kiekvienais metais skiriasi ir priklauso nuo stojančiųjų konkursinių balų.
VUpriemimas
Tadas rašė: Sveiki, norėčiau sužinoti kiek studentų šiais metais įstojo į verslo finansus? Koks buvo mažiausias konkursinis balas įstojusio į vf vietą 2020 ir 2021 metais?
2021 metais į Verslo finansų programą valstybės finansuojamoje vietoje įstojo 35 studentai, o valstybės nefinansuojamoje vietoje 23. 2021 metais konkursinis balas į valstybės finansuojamą vietą buvo 7,40, o valstybės nefinansuojamą vietą 5,44 2020 metais į valstybės finansuojamą vietą 6,9, o į valstybės nefinansuojamą 5,5.
VUpriemimas
Tomas rašė: Sveiki, Ar baigus vieną vf bakalauro studijų programą galima studijuoti kitą bakalauro studijų programą taip pat vf?
Pagal LR mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnį į valstybės finansuojamas vietas pretenduoti neturi teisės: asmenys, pakartotinai studijuojantys pagal tos pačios arba žemesnės pakopos studijų programą, jeigu daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų jie įgijo valstybės biudžeto lėšomis; asmenys, pakartotinai studijuojantys pagal profesinių studijų programą, jeigu daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų jie įgijo valstybės biudžeto lėšomis.
VUpriemimas
Simona rašė: Laba diena, kada bus galima sužinoti VU 2022 m. stojimo reikalavimus?
Sveiki, minimalūs reikalavimai stojant į valstybės finansuojamas vietas : - Būti išlaikius 3 privalomus valstybinius brandos egzaminus (matematikos, lietuvių k. ir stojančiojo laisvai pasirinktą egzaminą) - 5 geriausių metinių dalykų (A ir B lygio) įvertinimų vidurkis turi būti ne mažesnis nei 7 - Konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5,4 balai Minimalūs reikalavimai į valstybės nefinansuojamas vietas: - Būti išlaikius bent vieną valstybinį brandos egzaminą - Konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5,4 balai. Daugiau informacijos apie priėmimo reikalavimus galima rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos#priemimo-reikalavimai
VUpriemimas
Danielė rašė: Sveiki, Norėjau paklausti, ar yra galimybė jei mečiau valstybės finansuojamas vientisąsias studijas prieš pasibaigiant semestrui ir po metų nenusprendžiau kur stoti, bet po dviejų ar trijų metų jau nusprendžiau, tokių atvejų dar galių gauti vf vieta ar jau nebe? Iš anksto dėkoju
Sveiki, pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą galite tokiu atveju, jei ankstesnėje studijų programoje nebuvote įgijusi daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų valstybės biudžeto lėšomis. Kitaip tariant, jei neišstudijavote daugiau nei pusės visų semestrų, į valstybės finansuojamą vietą galėsite pretenduoti.
VUpriemimas
Ieva rašė: Sveiki, ką reikėtų daryti tuo atveju, jei pavasario semestre neišlaikyčiau egzamino, tačiau norėčiau studijas nutraukti ir nuo rugsėjo studijuoti kitą studijų programą? (Atsižvelgiant į tai, jog pavasario sesijos perlaikymai vyksta rugsėjį).
Sveiki, Ieva, labai rekomenduojame parašyti laišką mums šiuo el.paštu konsultavimas@vu.lt, kadangi tai yra labai platus ir individualus atvejis.
Ugnė
Sveiki. Dabar esu vientisųjų studijų antro kurso studentė ir planuoju mesti studijas bei nuo rudens stoti į naujas. Kada man reikėtų pranešti universitetui apie tai, užpildyti prašymą? Po egzaminų, ar prieš tai? Ačiū
Sveiki, Ugne. Viskas priklauso nuo Jūsų studijų finansavimo. Parašykite su detalesne informacija mums el. paštu: konsultavimas@vu.lt
Studentė
Planuoju stoti į medicinos biologiją, vu puslapyje rašo, jog paskaitos bus nuotoliniu būdu, ar tai tiesa? Nes esu iš kito miesto dėl to informacija labai aktuali
Zita
sveiki, o koks buvo mažiausias įstojusių stojamasis balas į istorijos krypties magistrantūrą 2021 ir 2020 metais? ačiū labai!
Sveiki, dėkojame už klausimą. Deja, bet magistrantūros studijų mažiausių balų statistikos neturime.
Donata
Sveiki, mečiau vientisąsias v.f. studijas prieš pirmąjį semestrą. Jei, kitais metais nusprendžiau stotį į profesinį mokymą, tai ar dar po metų vėl į kolegijinį įstojus ar dar gaučiau valstybės finansuojamą vietą? Iš anksto dėkoju.
VUpriemimas
Donata rašė: Sveiki, mečiau vientisąsias v.f. studijas prieš pirmąjį semestrą. Jei, kitais metais nusprendžiau stotį į profesinį mokymą, tai ar dar po metų vėl į kolegijinį įstojus ar dar gaučiau valstybės finansuojamą vietą? Iš anksto dėkoju.
Sveiki, Donata, Jeigu Jūs dar nesate baigusi bakalauro arba vientisųjų studijų arba nesate baigusi daugiau kaip pusės studijų programos kreditų valstybės biudžeto lėšomis, tuomet galite pretenduoti gauti valstybės finansavimą. Tačiau, jeigu baigėte daugiau negu pusę studijų programos kreditų valstybės lėšomis, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą
VUpriemimas
Studentė rašė: Planuoju stoti į medicinos biologiją, vu puslapyje rašo, jog paskaitos bus nuotoliniu būdu, ar tai tiesa? Nes esu iš kito miesto dėl to informacija labai aktuali
Laba diena, kol kas šios programos rudens semestro tvarkaraščio nėra, tačiau galite pamatyti šio pavasario semestro tvarkaraštį čia: https://tvarkarasciai.vu.lt/mf/groups/medicinos-biologija-1k-1gr-2021/?defaultView=dayGridMonth&defaultDate=2022.02.01&defaultSemester=187&
Atostogos
Sveiki, turiu keleta klausimu del akademiniu atostogu. 1) ar pasiemus akademines atostogas sesijos metu reikes kartoti visa semestra is naujo grizus, ar tik tuos dalykus, kuriu egzaminai nebuvo laikyti/islaikyti? 2) ar akademiniu atostogu metu studentas dalyvauja rotacijoje?
Diana
Koks buvo stojamasis balas 2021 į valstybės nefinansuojamą vietą medicinoje?
Dvyliktoks
Sveiki, norėčiau studijuoti verslo informacijos vadyba, tačiau labai neramina, kad 2021 metų į nefinansuojamą vietą buvo minimalus koficientas - 6.68. Jis toks gana aukštas dėl to, kad nieks nestojo su mažesniais koficientais ar tiesiog buvo nepriimti? Jei išeina mažesnis koficientas, ar yra galimybė įstoti? Kiek praeitais metais įstojo i VF ir VNF?
Susirūpinęs
Sveiki, baigiau bakalauro studijas kitame universitete, turiu Ugdymo mokslų bakalauro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją (fizikos ir matematikos dalyko). Ar įmanoma įstoti į fizikos magistrantūros studijų programą. Jei taip, kokie būtų reikalavimai. Informacijos, padedančios įsivertinti savo situaciją, neradau. Ačiū jums!
Kotryna
Sveiki, ar galima rašyti ir gintis kursinį darbą, turint skolų?
VUpriemimas
Atostogos rašė: Sveiki, turiu keleta klausimu del akademiniu atostogu. 1) ar pasiemus akademines atostogas sesijos metu reikes kartoti visa semestra is naujo grizus, ar tik tuos dalykus, kuriu egzaminai nebuvo laikyti/islaikyti? 2) ar akademiniu atostogu metu studentas dalyvauja rotacijoje?
Sveiki, kartoti reikia tik tuos dalykus, kurių įvertinimų neturite. Rotacijoje akademinių atostogų metu studentai nedalyvauja.
VUpriemimas
Diana rašė: Koks buvo stojamasis balas 2021 į valstybės nefinansuojamą vietą medicinoje?
Mažiausius stojamuosius balus galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k#2021-m-priemimo-statistika
Gabija
Sveiki gal jau galima kur nors rasti informacija kiek planuojama priimti studentu i kiekviena iš medicinos fakulteto bakalauro studiju? Aciu

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]