Klauskite visko apie VU

VUpriemimas
Ana rašė: Sveiki, metu studijas po 1,5 metu. Turiu akademine skola, tačiau noriu kitais metais stoti į kita studiju programa. Ar galima dar gauti vf vieta, tokiu atveju?
Laba diena, Jeigu Jūs dar nesate baigusi bakalauro arba vientisųjų studijų daugiau kaip pusės studijų programos kreditų valstybės biudžeto lėšomis, tuomet galite pretenduoti gauti valstybės finansavimą. Tačiau, jeigu baigėte daugiau negu pusę studijų programos kreditų valstybės lėšomis, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą (žr. LR mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnį).
Lukas
Sveiki, norėjau paklausti ar yra pavyzdis kiekybinės ekonomikos stojamojo egzamino? Ar bent iš ko jis susidaro.
Aivaras
Sveiki, Šiuo metu turiu virš 15 kreditų skolų. Ar ši priežaštis tinkama studijų stabdymui metams, per kuriuos išsilaikyčiau visas skolas? Ačiū
VUpriemimas
Lukas rašė: Sveiki, norėjau paklausti ar yra pavyzdis kiekybinės ekonomikos stojamojo egzamino? Ar bent iš ko jis susidaro.
Laba diena, Stojamojo egzamino struktūros ir formos aprašymus rasite čia: https://www.evaf.vu.lt/dokumentai/stojantiesiems-mag/EVAF_motyvacijos_vertinimo_tvarka_2019_copy.pdf Plačiau rekomenduojame pasikonsultuoti šiuo el. paštu: evaf@evaf.vu.lt
VUpriemimas
Aivaras rašė: Sveiki, Šiuo metu turiu virš 15 kreditų skolų. Ar ši priežaštis tinkama studijų stabdymui metams, per kuriuos išsilaikyčiau visas skolas? Ačiū
Sveiki, Aivarai, kiekvienas fakultetas tokias situacijas vertina individualiai, tad rekomenduojame teikti prašymą ir laukti informacijos. Taip pat, galite susisiekti su savo fakulteto administracija pateiktais kontaktais čia: https://www.vu.lt/apiemus/kontaktai-ir-nuorodos/telefonu-knyga
Moksleivė
Laba diena, jei mokykla baigsiu 2024 m., ar stojant į mediciną VU bus privalomas ir chemijos egzamino laikymas?
VUpriemimas
Moksleivė rašė: Laba diena, jei mokykla baigsiu 2024 m., ar stojant į mediciną VU bus privalomas ir chemijos egzamino laikymas?
Sveiki, nuo 2023 m. pretenduojant į Medicinos studijų programą konkursiniame bale bus skaičiuojamas matematikos ir chemijos egzaminų vidurkis.
Ieva
Sveiki. Jeigu noriu mesti vientisąsias studijas po dviejų metų, ar man reikėtų sumokėti už šiuos du metus (studijuoju valstybės finansuojamoje)? Ir ar turiu galimybę perstoti į kitas studijas taip pat į vf? Ačiū
Milda
Sveiki, jei besimokydama 2 kurse gavau skolą ir iki pusės studijų kreditų pritrūko 5 kreditų, ar dar galiu metusi studijas stoti į valstybės finansuojamą vietą? Viso mano studijų programoje yra 240 kreditų, taigi 120 kreditų sudaro pusę visų kreditų. Ar turėdama 115 kreditų dar galiu studijuoti vf vietoje?
Algimantas
Ar galima sužinoti statistiką apie 2021 metais įstojusiųjų į medicinos programą mažiausius konkursinius balus? Radau tik 2020 metų statistiką.
VUpriemimas
Ieva rašė: Sveiki. Jeigu noriu mesti vientisąsias studijas po dviejų metų, ar man reikėtų sumokėti už šiuos du metus (studijuoju valstybės finansuojamoje)? Ir ar turiu galimybę perstoti į kitas studijas taip pat į vf? Ačiū
Sveiki, Ieva, Nutraukti studijas jūsų atveju būtų galima tik pabaigus semestrą. Jei nuspręsite nutraukti studijas semestro eigoje - susimokėti reikės. Į VF vietą galėsite stoti, jei šiuo metų neišnaudojote daugiau nei 50 proc. savo studijų kreditų. Jeigu kiltų papildomų klausimų ar norėtumėte asmeninės konsultacijos, galite kreiptis el. paštu konsultavimas@vu.lt arba tel. nr. +37052193144. :)
VUpriemimas
Milda rašė: Sveiki, jei besimokydama 2 kurse gavau skolą ir iki pusės studijų kreditų pritrūko 5 kreditų, ar dar galiu metusi studijas stoti į valstybės finansuojamą vietą? Viso mano studijų programoje yra 240 kreditų, taigi 120 kreditų sudaro pusę visų kreditų. Ar turėdama 115 kreditų dar galiu studijuoti vf vietoje?

Sveiki, Milda,
Būtų geriausia, jei parašytumėte musm el. paštu konsultavimas@vu.lt arba paskambintume tel. nr. +37052193144, kad galėtume geriau įvertinti jūsų situaciją ir atsakyti į jūsų klausimą.
VUpriemimas
Algimantas rašė: Ar galima sužinoti statistiką apie 2021 metais įstojusiųjų į medicinos programą mažiausius konkursinius balus? Radau tik 2020 metų statistiką.
Sveiki, Algimantai, 2021 m. stojimo statistiką galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k#2021-m-priemimo-statistika :)
Ieva
Sveiki, ką reikėtų daryti tuo atveju, jei pavasario semestre neišlaikyčiau egzamino, tačiau norėčiau studijas nutraukti ir nuo rugsėjo studijuoti kitą studijų programą? (Atsižvelgiant į tai, jog pavasario sesijos perlaikymai vyksta rugsėjį).
Dvyliktokė
Sveiki, esu abiturientė ir svajoju apie žurnalistikos studijų programą Vilniaus universitete, tačiau jaudinuosi, kad nepavyks įstoti nei į vf, nei į vnf, todėl noriu paklausti apie papildomą stojimą. Jeigu būčiau pakviesta į kitą programą( kitame universitete arba vu), tačiau norėčiau bandyti įstoti į žurnalistiką papildomame priėmime, ar turėčiau atsisakyti vietos ir prarasčiau galimybę studijuoti, kur esu priimta? Nenoriu turėti metų pertraukos, todėl bijau, kad praradusi vietą liksiu be nieko. Ir įdomu, jeigu mano balas 2021 metais būtų siekęs apytiksliai 6, ar būčiau įstojusi bent į vnf, nes kiek domėjausi praeitais metais balai laikėsi virš 7? Ačiū.
Simona
Laba diena, kada bus galima sužinoti VU 2022 m. stojimo reikalavimus?
Danielė
Sveiki, Norėjau paklausti, ar yra galimybė jei mečiau valstybės finansuojamas vientisąsias studijas prieš pasibaigiant semestrui ir po metų nenusprendžiau kur stoti, bet po dviejų ar trijų metų jau nusprendžiau, tokių atvejų dar galių gauti vf vieta ar jau nebe? Iš anksto dėkoju
Tadas
Sveiki, norėčiau sužinoti kiek studentų šiais metais įstojo į verslo finansus? Koks buvo mažiausias konkursinis balas įstojusio į vf vietą 2020 ir 2021 metais?
Aurėja
Sveiki, jei mokylą baigiau 2019 metais, o į mediciną stosiu 2023 metais, ar man reikės būti išlaikius chemijos egzaminą? ( nes jo esu nelaikiusi) Ar man bus skaičiuojama viskas pagal mano stojimo metais galiojusią sistemą?
Tomas
Sveiki, Ar baigus vieną vf bakalauro studijų programą galima studijuoti kitą bakalauro studijų programą taip pat vf?

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodas

Leidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]