Klauskite visko apie VU


VUpriemimas
Justė rašė: Sveiki, ar akademines atostogas galima pasiimti pirmajame pusmetyje, ar tik po pirmojo pusmečio? ačiū.
Laba diena, Juste, informuojame, kad akademines atostogas galite pasiimti bet kuriuo metu, tam specialių terminų nėra. Prašymą akademinėms atostogoms galite pateikti VU informacinėje sistemoje is.vu.lt
studentė
Sveiki, šiuo metu studijuoju Vytauto Didžiojo universitete lietuvių kalbos ir literatūros pedagogiką, tačiau mąstau apie ateitį. Ar galiu pasibaigusi šią studijų programą rinktis ryšių su visuomene magistrą VU universitete? Jeigu ne, tai iš kokių programų galiu rinktis?
Eglė
Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl šiųmetinių skatinamųjų stipendijų. Ar jos jau buvo išmokėtos, ar studentų banko sąskaitas pasieks dar tik ateity? Regis, internetiniame tinklalapyje minite, jog išmokamos stipendijos spalio 27 d., o dabar jau lapkritis. Galbūt kažką blogai pateikiau? O gal dar laukti toliau? Iš anksto dėkoju
VUpriemimas
studentė rašė: Sveiki, šiuo metu studijuoju Vytauto Didžiojo universitete lietuvių kalbos ir literatūros pedagogiką, tačiau mąstau apie ateitį. Ar galiu pasibaigusi šią studijų programą rinktis ryšių su visuomene magistrą VU universitete? Jeigu ne, tai iš kokių programų galiu rinktis?
Sveiki, Informuojame, kad į Ryšių su visuomene magistro studijų programą gali pretenduoti visos krypčių bakalauro grupės. Visų magistro studijų programų sąrašą ir reikalavimus pretenduojant bei konkursinio balo sandarą glite rasti čia: https://www.vu.lt/site_files/2021_m._pri%C4%97mimas/II_P_KB_sandara_2021-v01-atnaujinta_sandara-v01-tvirtinimui_2021-04-08.pdf
VUpriemimas
Eglė rašė: Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl šiųmetinių skatinamųjų stipendijų. Ar jos jau buvo išmokėtos, ar studentų banko sąskaitas pasieks dar tik ateity? Regis, internetiniame tinklalapyje minite, jog išmokamos stipendijos spalio 27 d., o dabar jau lapkritis. Galbūt kažką blogai pateikiau? O gal dar laukti toliau? Iš anksto dėkoju
Laba diena, Skatinamosios stipendijos už rugpjūčio, rugsėjo ir spalio mėnesius buvo išmokėtos spalio 29-30 d. Šiai stipendijai prašymų teikti nereikėjo, tačiau sistemoje privalėjo būti užregistruota Jūsų banko sąskaita. Jeigu kiltų daugiau klausimų susiekite su mumis el. paštu - konsultavimas@vu.lt
Danielius
Sveiki. Norėčiau paklausti, ar įmanoma studijuojant VU kineziterapija 2 kurse pereit į mediciną nedalyvaujant bendram priėmime?
Tomas
Sveiki, Studijuoju bakalauro programą mif fakultete. 3 kurso 2 semestre neišlaikiau kursinio darbo. Šį semestrą (4 kursas 1 semestras) turiu kursinio darbo kartojimą, bei kursinį projektą. Kas būtų, jei neišlaikyciau vieno iš jų ir gaučiau dar vieną skolą? Atsižvelgiant į tai kad čia yra paskutinis kursas?
VUpriemimas
Danielius rašė: Sveiki. Norėčiau paklausti, ar įmanoma studijuojant VU kineziterapija 2 kurse pereit į mediciną nedalyvaujant bendram priėmime?
Sveiki, Vilniaus universiteto studentams, pageidaujantiems keisti studijų programą keliami šie reikalavimai: - perstoti galima ne anksčiau kaip po pirmojo studijų semestro; - studentas negali turėti akademinių skolų. Dėmesio! Kamieninio akademinio padalinio administracija taip pat gali numatyti papildomus reikalavimus perstojantiems studentams. Valstybės finansuojamos vietos išlaikymas Vilniaus universiteto studentams, kurie studijuoja valstybės finansuojamoje vietoje ir perstojant nori ją išlaikyti, yra taikomi papildomi perstojimo reikalavimai: - šiuo metu išstudijuotos studijų programos plano dalis ir norimos studijuoti studijų programos planas negali skirtis daugiau kaip 15 kreditų; - turi sutapti šiuo metu studijuojamos ir norimos studijuoti studijų programos krypčių grupė. Tad, labai rekomenduojame susisiekti su Medicinos fakulteto administracija, kuri ir pateiks Jums išsamų atsakymą, ar tai būtų įmanoma. Susisiekti galite šiuo el. paštu: mf@mf.vu.lt arba delina.neidorf@mf.vu.lt
VUpriemimas
Tomas rašė: Sveiki, Studijuoju bakalauro programą mif fakultete. 3 kurso 2 semestre neišlaikiau kursinio darbo. Šį semestrą (4 kursas 1 semestras) turiu kursinio darbo kartojimą, bei kursinį projektą. Kas būtų, jei neišlaikyciau vieno iš jų ir gaučiau dar vieną skolą? Atsižvelgiant į tai kad čia yra paskutinis kursas?
Sveiki, deja, bet plačiai pakomentuoti nepavyks, kadangi fakultetai kartais taiko skirtingus reikalavimus. Rekomenduojame susisiekti su Matematikos ir informatikos fakulteto studijų skyriumi: studijos@mif.vu.lt, kurie pakomentuos susidariusią situaciją.
Ugio
Laba diena, norėčiau pasiteirauti, kuriame kurse galima rinktis gretutines studijas? Iš anksto dėkoju!
Vardenis Pavardenis
Sveiki, gal galite papasakoti kaip vyksta dalyko kartojimas? Reikia laukti kitų mokslo metų ir visą semestrą kartoti kartu su neišlaikytu dalyku, ar galima su studijomis judėti toliau į priekį ir greta jų kartoti tik neišlaikytą dalyką?
Tomas
Sveiki, esu pirmo kurso magistro strudijų pakopos studentas, studijuoju vf vietoje, tačiau po sesijos, dėl asmeninių priežaščių planuoju nutraukti sutartį su universitetu. Esu informuotas, jog išlaikius sesiją be skolų, nutraukiant sutartį nereikia susimokėti dalies studijų kainos. Situacija tokia, kad pagal studijų programą turiu išsilaikyti kelis papildomus dalykus, eksternu dėl kreditų trūkumo. Klausimas: ar dalykus eksternu taip pat reikia išsilaikyti, norint nutraukti sutartį nemokamai ar užtenka tik tų, kurie buvo dėstomi semestro metu? Iš anksto dėkoju už skirtą laiką atsakymui.
VUpriemimas
Ugio rašė: Laba diena, norėčiau pasiteirauti, kuriame kurse galima rinktis gretutines studijas? Iš anksto dėkoju!
Laba diena, gretutines studijas įprastai galima pasirinkti pirmo kurso pabaigoje ir jos prasideda nuo 3 semestro. Daugiau informacijos apie gretutines studijas galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/studiju-eiga/gretutines-studijos
VUpriemimas
Vardenis Pavardenis rašė: Sveiki, gal galite papasakoti kaip vyksta dalyko kartojimas? Reikia laukti kitų mokslo metų ir visą semestrą kartoti kartu su neišlaikytu dalyku, ar galima su studijomis judėti toliau į priekį ir greta jų kartoti tik neišlaikytą dalyką?
Sveiki, dalyką kartoti galite: 1. pakartojus iš naujo dalyką (modulį), 2. perlaikius dalyką (modulį) eksternu po savarankiško kartojimo arba 3. dalyką (modulį) pakeitus kitu (bendrųjų universitetinių studijų atveju). Kartoti reikia tik neišlaikytą dalyką, su kitais dalykais judate į priekį. Daugiau informacijos apie kartojimą, skolas ir t.t. galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/studiju-eiga/vertinimas-skolos-apeliacijos#skolos-akademines-skolos-ir-ju-likvidavimas
VUpriemimas
Tomas rašė: Sveiki, esu pirmo kurso magistro strudijų pakopos studentas, studijuoju vf vietoje, tačiau po sesijos, dėl asmeninių priežaščių planuoju nutraukti sutartį su universitetu. Esu informuotas, jog išlaikius sesiją be skolų, nutraukiant sutartį nereikia susimokėti dalies studijų kainos. Situacija tokia, kad pagal studijų programą turiu išsilaikyti kelis papildomus dalykus, eksternu dėl kreditų trūkumo. Klausimas: ar dalykus eksternu taip pat reikia išsilaikyti, norint nutraukti sutartį nemokamai ar užtenka tik tų, kurie buvo dėstomi semestro metu? Iš anksto dėkoju už skirtą laiką atsakymui.
Sveiki, be finansinių įsipareigojimų studijų sutartį gali nutraukti studentai, neturintys skolų ar akademinių skolų (t.y. neturi per perlaikymą neišlaikytų egzaminų (įskaitų)), kurie iki semestro pradžios (rudens – rugsėjo 1 d., pavasario – vasario 4 d.) raštu kreipsis į akademinį padalinį dėl išbraukimo iš studentų sąrašų; Dėl detalių užsitikrinimo rekomenduojame kreiptis į savo kamieninio akademinio padalinio (fakulteto) studijų skyrių.
Marija
Sveiki, kartoju kursą, bet kadangi kertasi paskaitos, dalyvauju tik kas antrą paskaitą. Kaip galiu susižinoti savo laikomo dalyko egzamino laiką? Ar reikia kreiptis į dėstytoją ar bus pranešta sistemoje?
VUpriemimas
Marija rašė: Sveiki, kartoju kursą, bet kadangi kertasi paskaitos, dalyvauju tik kas antrą paskaitą. Kaip galiu susižinoti savo laikomo dalyko egzamino laiką? Ar reikia kreiptis į dėstytoją ar bus pranešta sistemoje?
Laba diena, Marija, rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į dėstytoją. Kontaktus galite rasti čia: https://www.vu.lt/apiemus/kontaktai-ir-nuorodos/telefonu-knyga
Lukas
Sveiki, turiu keletą klausimėlių, kurie nėra šiuo metu apibrėžti VU studijų nuostatuose:

1) Įmokos už kurso kartojimą grąžinimas. Ar įmanoma? Suma už kurso kartojimą buvo sumokėta, tačiau dėl laiko stokos neužsiregistravau pačio dalyko kartoti. Tas pats nusimato ir kitą semestrą. Ar būtų įmanomą šią sumą grąžinti?

2) Akademinės atostogos. Pagal nuostatus, akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių galima pasiimti iki vienerių metų. Ar tai reiškias, kad galima pasiimti akademines atostogas du kartus, po pusmetį?

Ačiū.

Laba diena, Lukai,
dėkojame už žinutę. Dėl įmokos grąžinimo susisiekite su savo fakulteto studijų skyriumi. Kontaktus rasite čia: https://www.vu.lt/apiemus/kontaktai-ir-nuorodos/telefonu-knyga
Dėl asmeninių priežasčių akademinės atostogos suteikiamos vieniems metams ir vieną kartą per studijų laikotarpį.
Rokas
Sveiki, ar studentas, neatvykęs į egzaminą be pateisinamos priežasties, gali perlaikyti?

Laba diena, Rokai. Nedalyvavus egzamine, Jūs galite vykti į egzamino perlaikymą.
Ana
Sveiki, metu studijas po 1,5 metu. Turiu akademine skola, tačiau noriu kitais metais stoti į kita studiju programa. Ar galima dar gauti vf vieta, tokiu atveju?

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]