Klauskite visko apie VU


VUpriemimas
Studentas rašė: Laba diena, jei nutraukiau sutartį su VU dėl studijų, pagal ankstesnį jūsų atsakymą kitam studentui supratau, kad man LSP nereikia grąžinti. Ar teisingai supratau? Nes aš rašiau el. paštu pagalba@lsp.lt ir man atrašė, jog lsp reikia grąžinti, jei iki lsp galiojimo datos liko daugiau nei 3 savaitės. Ir dar noriu pasitikslinti, jeigu esu grąžinus visas knygas į biblioteką, nutraukus sutartį su bendrabučiu, sistemoje VU SA LSP koordinatorė mane pažymėjo ir studijas baigiau be akademinių skolų, ar dar kaip nors turiu atsiskaityti su Vilniaus universitetu? Ar man vis dėlto ateis koks nors laiškas, jei dėl ko nors esu neatsiskaičius?
Sveiki, LSP grąžinti įprastai reikia. Dėl informacijos apie tai, kaip jį grąžinti, kreipkitės el. paštu lsp@vusa.lt bei informuokite apie ankstesnį susirašinėjimą su centriniu LSP kontaktu (pagalba@lsp.lt). Studijas nutraukiantys studentai turi atsiskaityti su šiais Universiteto padaliniais: biblioteka; bendrabučių centras; jūsų fakultetas; VU Studentų atstovybė (lsp@vusa.lt); Tarptautinių ryšių skyrius; Studentų paslaugų ir karjeros skyrius. Atsiskaitymą kiekvienas padalinys pažymi Vilniaus universiteto studijų informacinėje sistemoje, todėl galima atlikti atsiskaitymą nuotoliniu būdu. Norint tai padaryti, reikėtų susisiekti su kiekvienu iš minėtų padalinių, informuoti apie nutraukimą ir išreikšti pageidavimą atsiskaityti.
Agnė
Laba diena, kada bus žinomi nauji stojimo reikalavimai II studijų pakopai, ar planuoja nesikeisti? Kada galima tikėtis, kad jie bus publikuoti?"
Laba diena,
dėkojame už klausimą. Reikalavimai magistrantūros studijų programoms būna paskelbti pavasarį. Ar reikalavimai keisis, kol kas atsakyti negalime, tiesiog reikėtų laukti naujos Konkursinio balo sandaros lentelės, o šių metų lentelę galite peržiūrėti čia: https://www.vu.lt/site_files/2021_m._pri%C4%97mimas/II_P_KB_sandara_2021-v01-atnaujinta_sandara-v01-tvirtinimui_2021-04-08.pdf
Ieva
Laba diena, norėčiau pasiteirauti, kur būtų galima rasti šių metų (2021) mažiausius ir aukščiausius kiekvienos iš bakalauro studijų programos konkursinius balus, t.y., jų suvestinę/lentelę? Ačiū už atsakymą! Pagarbiai
Aistė
Sveiki, ar galima trečią kartą stoti į valstybės finansuojąmą vietą? Pirmą kartą nutraukus studijas po vienų metų, o antrą per pirmąjį pusmetį.
Ugnė
Sveiki, Domina Profesinės pedagogikos studijos. Jei jau esu baigusi vientisąsias studijas (I ir II pakopa) ar galiu kandidatuoti į VF vietą ar tik VNF? Ar dabar į šias studijas galima stoti tik kitais metais kartu su stojimu į magistro studijas?
VUpriemimas
Ieva rašė: Laba diena, norėčiau pasiteirauti, kur būtų galima rasti šių metų (2021) mažiausius ir aukščiausius kiekvienos iš bakalauro studijų programos konkursinius balus, t.y., jų suvestinę/lentelę? Ačiū už atsakymą! Pagarbiai
Laba diena, Ieva, šiuo metu statistika dar nėra skelbiama, tačiau ji turėtų atsirasti VU internetiniame puslapyje, bakalauro pakopos skiltyje prie dažniausiai užduodamų klausimų. Jeigu domina, galite pasižvalgyti po 2020 m. statistiką: https://www.vu.lt/studijos/stojantiesiems/bakalauro-studijos/daznai-uzduodami-klausimai-d-u-k
VUpriemimas
Aistė rašė: Sveiki, ar galima trečią kartą stoti į valstybės finansuojąmą vietą? Pirmą kartą nutraukus studijas po vienų metų, o antrą per pirmąjį pusmetį.
Laba diena, Aiste, norėtume informuoti, kad pakartotinai stoti į valstybės finansuojamą studijų vietą galima tada, jeigu studentas nėra išklausęs daugiau kaip pusės savo studijų programos kreditų valstybės finansuojamoje vietoje ar jeigu dar nėra baigęs tos pačios pakopos studijų valstybės biudžeto lėšomis. Jeigu kyla daugiau klausimų, kviečiame į mus kreiptis šiuo el. paštu: konsultavimas@vu.lt
VUpriemimas
Ugnė rašė: Sveiki, Domina Profesinės pedagogikos studijos. Jei jau esu baigusi vientisąsias studijas (I ir II pakopa) ar galiu kandidatuoti į VF vietą ar tik VNF? Ar dabar į šias studijas galima stoti tik kitais metais kartu su stojimu į magistro studijas?
Laba diena, Ugne, Profesinės pedagoginės studijos nepriklauso nei vienai Jūsų minėtai pakopai, tad galėtumėte pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą 2022 m. stojimais. Jei kiltų daugiau klausimų, kviečiame rašyti mums į šį el. paštą: konsultavimas@vu.lt
Liudas
Sveiki. Studijuoju VU finansuojamoje vietoje antrus metus, tačiau galvoju perstoti į automechanikos studijas. Kaip ir ar iš viso įmanoma būtų gauti finansuojamą vietą? Gal įmanoma įstoti į nefinansuojamą ir tada perstoti į finansuojamą?
VUpriemimas
Liudas rašė: Sveiki. Studijuoju VU finansuojamoje vietoje antrus metus, tačiau galvoju perstoti į automechanikos studijas. Kaip ir ar iš viso įmanoma būtų gauti finansuojamą vietą? Gal įmanoma įstoti į nefinansuojamą ir tada perstoti į finansuojamą?
Laba diena, Liudai, jeigu planuojate perstoti į kitą Universitetą, Jums reikėtų kreiptis būtent į juos, kadangi kiekvienas Universitetas turi skirtingus reikalavimus. Tačiau, jeigu planuojate perstoti VU, labai rekomenduoju parašyti mums laišką šiuo el. paštu: konsultavimas@vu.lt, kadangi galėsime Jums atsakyti į visus kylančius klausimus plačiau.
Kotryna
Sveiki, ar pabaigus gretutinias ,,Verslo vadybos” studijas galima įstoti į ,,Rinkodaros ir integruotos komunikacijos” magistrą?
Laba diena, Kotryna,
ar galėtumėte su mumis susisiekti el. paštu: konsultavimas@vu.lt arba tel. +370 5 219 3144, tokiu būdu priėmimo reikalavimus būtų aptarti paprasčiau.
Toma
Sveiki,

Kaip galima sužinoti visus magistrus į kuriuos įmanoma patekti pabaigus Kūrybos Komunikaciją? Ar yra galimybė patekti į kitų fakultetų magistrantūros studijas su pvz. motyvaciniu pokalbiu?
Laba diena, Toma,
dėkojame už klausimą. Rekomenduojame Jums peržvelgti Konkursinio balo sandaros lentelę, kurioje yra nurodyta į kokias studijų programas galima pretenduoti su atitinkamu išsilavinimu. Akcentuojame, jog tai yra 2021 m. priėmimo reikalavimai, stojant kitais metais jie gali pasikeisti. Konkursinio balo sandaros lentelę rasite čia: https://www.vu.lt/site_files/2021_m._pri%C4%97mimas/II_P_KB_sandara_2021-v01-atnaujinta_sandara-v01-tvirtinimui_2021-04-08.pdf
Raminta
Sveiki, ar išėjus akademinių atostogų dėl asmeninių priežasčių ir nutraukus studijų sutartį jų metu visais atvejais reikės sumokėti studijų kainą, nors ir studijuoji VF ir neturi jokių skolų?
VUpriemimas
Raminta rašė: Sveiki, ar išėjus akademinių atostogų dėl asmeninių priežasčių ir nutraukus studijų sutartį jų metu visais atvejais reikės sumokėti studijų kainą, nors ir studijuoji VF ir neturi jokių skolų?
Laba diena, Raminta, Išeiti į akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių, galima nenurodžius priežasties. Tačiau yra svarbu atsiminti, kad akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių galima pasiimti tik vieną kartą per visą studijų laikotarpį. Iš akademinių atostogų yra grįžtama į to semestro, iš kurio buvo išeita, pradžią. Tokiu atveju, kai išeinate po sesijos, įvykdžius visus keliamus semestro reikalavimus, gavus galutinius dalykų įvertinimus, yra grįžtama į kito semestro pradžią. Jeigu į akademines atostogas išeisite sesijos metu, kai nėra gauti galutiniai dalykų įvertinimai, Jūs grįšite į studijų semestro pradžią, iš kurio išėjote. Tačiau dėl individualių atvejų patariame kreiptis į akademinio padalinio administraciją. Taip pat, akademines atostogas pasiimti galima bet kuriame semestre. Svarbu: nutraukus studijų sutartį akademinių atostogų (dėl asmeninių priežasčių) metu, reikės susimokėti pusę metinės studijų kainos. Daugiau informacijos apie studijų nutraukimą galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/studiju-eiga/studiju-sustabdymas-nutraukimas-ir-atnaujinimas Jeigu kyla daugiau klausimų, kviečiame pasikonsultuoti šiuo el. paštu: konsultavimas@vu.lt
Darius
Sveiki, koks buvo mažiausias konkursinis balas 2021m. stojant į VF vietą matematikos ir matematikos taikymo studijose?
VUpriemimas
Darius rašė: Sveiki, koks buvo mažiausias konkursinis balas 2021m. stojant į VF vietą matematikos ir matematikos taikymo studijose?
Sveiki, Dariau, apgailestaujame, tačiau ši informacija nėra paruošta.
Urtė
Sveiki, studijuoju VU 2 kurse ir nesu apsisprendusi dėl studijų. Mąstau pasiimti akademines atostogas po sesijos, bet jeigu akademinių atostogų metu nuspręsčiau mesti studijas, ar man tektų už jas susimokėti, jei neturėsiu jokių skolų ir egzaminai bus išlaikyti? Ačiū:)
Urtė
Sveiki, studijuoju VU 2 kurse ir nesu apsisprendusi dėl studijų. Mąstau pasiimti akademines atostogas po sesijos, bet jeigu akademinių atostogų metu nuspręsčiau mesti studijas, ar man tektų už jas susimokėti, jei neturėsiu jokių skolų ir egzaminai bus išlaikyti? Ačiū:)
VUpriemimas
Urtė rašė: Sveiki, studijuoju VU 2 kurse ir nesu apsisprendusi dėl studijų. Mąstau pasiimti akademines atostogas po sesijos, bet jeigu akademinių atostogų metu nuspręsčiau mesti studijas, ar man tektų už jas susimokėti, jei neturėsiu jokių skolų ir egzaminai bus išlaikyti? Ačiū:)
Laba diena, Nutraukus studijų sutartį akademinių atostogų (dėl asmeninių priežasčių) metu, reikės susimokėti pusę metinės studijų kainos. Daugiau informacijos apie studijų nutraukimą galite rasti čia: https://www.vu.lt/studijos/studentams/studiju-eiga/studiju-sustabdymas-nutraukimas-ir-atnaujinimas Tačiau rekomenduojame parašyti konsultavimas@vu.lt bei sužinoti kitas galimybes.
Justė
Sveiki, ar akademines atostogas galima pasiimti pirmajame pusmetyje, ar tik po pirmojo pusmečio? ačiū.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]