Klauskite visko apie VU


VUpriemimas
VU_studentė rašė: Sveiki. Ar jau studijuojant Vilniaus universitete galima studijuoti tuo pačiu metu profesinio rengimo mokykloje?
Laba diena, Taip, kadangi aukštasis ir profesinis mokymas priklauso skirtingoms pakopoms.
Greta
Sveiki, ar studijas reikia mesti per VU IS puslapį? Nes nerandu ten tinkamo prašymo formos. Taip pat gal žinote ką reikia daryti su LSP? Per kiek laiko jį reikia grąžinti?
VUpriemimas
Greta rašė: Sveiki, ar studijas reikia mesti per VU IS puslapį? Nes nerandu ten tinkamo prašymo formos. Taip pat gal žinote ką reikia daryti su LSP? Per kiek laiko jį reikia grąžinti?
Laba diena, taip, studijas reikia nutraukti per VU ISAS sistemą, skiltyje ePRAŠYMAI užpildžius laisvos formos prašymą (jei kiltų kokių klausimų kreipkitės į fakulteto studijų skyrių). Dėl LSP kreipkitės į VU SA LSP koordinatorę Jūratę Baltinaitę paštu lsp@vusa.lt - ji pažymės Jus sistemoje, o LSP grąžinti nereikės.
Greta
Ačiū,o ką reikia nurodyti pildant nutraukimo prašymą?
VUpriemimas
Kaip jau sakiau - dėl tikslesnės informacijos kreipkitės į studijų skyrių.
Zlata
Sveiki, turiu Jums keletą klausimų. Jeigu kartu su pagrindinėmis studijomis dar pasirenki gretutines, ar tokiu atveju galima būtų pasinaudoti mainų galimybėmis studijų metu? Ir jeigu pagrindinės studijos yra vf, ar gretutinės bus tokios pačios? Ačiū už atsakymą
VUpriemimas
Zlata rašė: Sveiki, turiu Jums keletą klausimų. Jeigu kartu su pagrindinėmis studijomis dar pasirenki gretutines, ar tokiu atveju galima būtų pasinaudoti mainų galimybėmis studijų metu? Ir jeigu pagrindinės studijos yra vf, ar gretutinės bus tokios pačios? Ačiū už atsakymą
Sveiki, pasirinkus gretutines studijas mainų galimybė išlieka. Pasirinkus gretutines studija, su jomis jokių finansinių įsipareigojimų neatsiranda, kadangi tai yra pagrindinių studijų dalis.
Aistė
Laba diena, ar praėjus vieniems metams po akademinių atostogų pasiėmimo dar galima mesti studijas ir už jas nemokėti? (neturint jokių skolų).
Justė
Sveiki, norėčiau pasiteirauti ar Kūrybos komunikacijoje ir kriminalogijoje vyksta rotacija ir ar įstojus į vnf vietą ,vėliau būtų galimybė pereiti į vf šiose studijuose?
urteee
Sveiki, jei po dviejų metų studijų noriu perstoti iš ekonomikos į mediciną, ar galėčiau išlaikyti vf vietą perstojant ir nebūtų skolų?
VUpriemimas
Aistė rašė: Laba diena, ar praėjus vieniems metams po akademinių atostogų pasiėmimo dar galima mesti studijas ir už jas nemokėti? (neturint jokių skolų).
Laba diena, Aiste, Nuo lėšų grąžinimo į valstybės biudžetą atleidžiami studentai, kurie nutraukia studijas savo noru per bakalauro ar vientisųjų studijų pirmąjį studijų semestrą; baigę studijų semestrą laiku, be akademinių skolų ir ne vėliau kaip iki naujojo semestro pradžios raštu pranešę Universitetui apie studijų nutraukimą; pateikę prašymą nutraukti studijas akademinių atostogų dėl ligos, nėštumo, gimdymo ar vaiko priežiūros atostogų metu ir kitais atvejais.
VUpriemimas
Justė rašė: Sveiki, norėčiau pasiteirauti ar Kūrybos komunikacijoje ir kriminalogijoje vyksta rotacija ir ar įstojus į vnf vietą ,vėliau būtų galimybė pereiti į vf šiose studijuose?
Sveiki, Juste, VNF vietoje esantis studentas, tenkinantis gerai besimokančio studento kriterijus, rotacijos metu gali pereiti į atsilaisvinusią valstybės finansuojamą vietą (gali perimti anksčiau VF vietoje studijavusio asmens „krepšelį“). Dėl konkrečių programų informacijos negalime suteikti.
VUpriemimas
urteee rašė: Sveiki, jei po dviejų metų studijų noriu perstoti iš ekonomikos į mediciną, ar galėčiau išlaikyti vf vietą perstojant ir nebūtų skolų?
Sveiki, tokiu atveju jums reikėtų iš naujo pretenduoti į studijas (nuo pirmo kurso). Jeigu Jūs dar nesate baigęs bakalauro arba vientisųjų studijų arba nesate baigusi daugiau kaip pusės studijų programos kreditų valstybės biudžeto lėšomis, tuomet galite pretenduoti gauti valstybės finansavimą. Tačiau, jeigu baigėte daugiau negu pusę studijų programos kreditų valstybės lėšomis, Jūs galite pretenduoti tik į valstybės nefinansuojamą vietą (žr. LR mokslo ir studijų įstatymo 80 straipsnį).
Tadas
Laba diena, ar 2019 m. ir 2020 m. konkursiniai balai buvo skaičiuojami taip pat ar keitėsi skaičiavimo metodika? Nes pastebėjau, kad 2019 m. įstojusių su mažiausiu konkursiniu balu konkursinis balas į visas programas yra visu balu aukštesnis nei 2020 m. Ačiū.
VUpriemimas
Tadas rašė: Laba diena, ar 2019 m. ir 2020 m. konkursiniai balai buvo skaičiuojami taip pat ar keitėsi skaičiavimo metodika? Nes pastebėjau, kad 2019 m. įstojusių su mažiausiu konkursiniu balu konkursinis balas į visas programas yra visu balu aukštesnis nei 2020 m. Ačiū.
Sveiki, Tadai, konkursiniai balai kiekvienais metais skiriasi ir priklauso nuo abiturientų rezultatų, tačiau būna, kad keičiasi ir konkursinio balo sandara kai kurioms programoms. Norime prabrėžti, kad ankstesnių metų statistika remtis galvojant apie savo sprendimus nevertėtų, kadangi konkursas kiekvienais metais skiriasi.
Gintarė
Sveiki, ar vienu metu galima gauti socialinę stipendiją ir 450 - mečio stipendiją? Dėkoju už atsakymą.
Miglė
Sveiki, kada pranešama apie stipendijos gavimą pasirinkus gretutines pedagogikos studijas? Gal reikia dėl jos skyrimo kreiptis papildomai? Ar stipendijos skirstomos pagal viso pirmo kurso vidurkį, ar tik pagal pirmo arba antro semestro rezultatus?
Studentas
Laba diena, jei nutraukiau sutartį su VU dėl studijų, pagal ankstesnį jūsų atsakymą kitam studentui supratau, kad man LSP nereikia grąžinti. Ar teisingai supratau? Nes aš rašiau el. paštu pagalba@lsp.lt ir man atrašė, jog lsp reikia grąžinti, jei iki lsp galiojimo datos liko daugiau nei 3 savaitės. Ir dar noriu pasitikslinti, jeigu esu grąžinus visas knygas į biblioteką, nutraukus sutartį su bendrabučiu, sistemoje VU SA LSP koordinatorė mane pažymėjo ir studijas baigiau be akademinių skolų, ar dar kaip nors turiu atsiskaityti su Vilniaus universitetu? Ar man vis dėlto ateis koks nors laiškas, jei dėl ko nors esu neatsiskaičius?
VUpriemimas
Gintarė rašė: Sveiki, ar vienu metu galima gauti socialinę stipendiją ir 450 - mečio stipendiją? Dėkoju už atsakymą.
Sveiki, Gintare, jeigu atitinkate abiejų stipendijų kriterijus, galite gauti abidvi stipendijas. Tik atkreipkite dėmesį, jog 450-mečio stipendijos prašymų teikimo laikotarpis jau baigėsi. Prašymą gauti socialinę stipendiją galėsite pateikti nuo rugsėjo 15 dienos. Daugiau informacijos apie socialinę stipendiją rasite čia: https://vsf.lrv.lt/lt/studentams/soc-stipendijos.
VUpriemimas
Miglė rašė: Sveiki, kada pranešama apie stipendijos gavimą pasirinkus gretutines pedagogikos studijas? Gal reikia dėl jos skyrimo kreiptis papildomai? Ar stipendijos skirstomos pagal viso pirmo kurso vidurkį, ar tik pagal pirmo arba antro semestro rezultatus?
Sveiki, Migle, pedagogikos stipendija bus skiriama tik daliai aukščiausius pasiekimus turinčių, gretutines pedagogikos studijas studijuojančių studentų. Papildomai kreiptis dėl to nereikia. Jeigu jums bus paskirta stipendija, jūs būsite informuota. Norint gauti stipendiją reikės VU IS pateikti prašymą dėl banko sąskaitos užregistravimo. Stipendijos skirstomos atsižvelgiant į paskutinio studijuoto semestro rezultatų vidurkį.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]