Klauskite visko apie stojimą į užsienio universitetus


kastuint
Sveika, Karolina, apie studijas JAV, deja, tau nieko pasakyti negaliu, nes su šia šalimi mes nedirbame. Kas dėl Anglijos tai rinktis gali tai, kas tau atrodo įdomu, jie, priešingai nei Lietuvoje, nekelia kažkokių reikalavim dalykams, kuriuos turi mokytis ar egzaminams, kuriuos turi laikyti. Jie gali paprašyti nebent egzaminių skaičiaus ir balo (pvz. išlaikyti tris valstybinius ne mažiau nei 70%), bet kokie tai bus egzaminai yra visiškai tavo pasirinkimas. Taip pat dauguma universitetų UK reikalauja laikyti tarptatinį anglų kalbos testą (IELTS arba TOEFL).
Jonas
Sveiki, norėčiau paklausti ar Olandijos universitetai kreipia dėmesį į mūsų A ir B lygius? Kiek stojant į Olandiją svarbūs pažymiai, o kiek - egzaminai? Ir kokie reikalavimai keliami stojant į šiuos universitetus? fontys university of applied sciences - INTERNATIONAL MARKETING Amsterdam university of applied sciences - INTERNATIONAL BUSINESS AND MANAGEMENT STUDIES
kastuint
Sveikas, paprastai Olandijos universitetai į šiuos dalykus nekreipia labai daug dėmesio. Vienintelis svarbesnis dalykas - anglų kalba. Turėk omeny, kad nuo šių metų stojant į Olandijos universitetus (daugelį jų) nėra reikalingas joks anglų kalbos testas, jei turi anglų kalbą mokykloje B2 lygiu ir išlaikai anglų kalbos VBE :) (tokia tvarka vyrauja visuose universitetuose, su kuriais mes bendradarbiaujame, tačiau negaliu užtikrintai to pasakyti apie universitetus, su kuriais nedirbame, pvz tavo minimas Amsterdam UAS). Taip pat kai kurios programos gali turėti reikalavimą dar kokiam nors dalykus pvz matematikai arba antrai užsienio kalbai, tačiau tai yra gana reti atvejai :) Tavo minima programa Fontys tokių reikalavimų neturi, jai, kalbant apie pažymius ir lygius, galioja tik mano minėtas reikaalvimas anglų kalbai.
Aušrinė
Sveiki, norėčiau sužinoti apie anglų kalbos studijas užsienyje. Kokių balų ar dalykų reikėtų. Ar įmanoma gauti nemokamas studijas? Taip pat ar galima studijuoti kitą kalbą šalia anglų kalbos studijų.
klau5
Sveiki, kaip supratau, universitetai žiūri į A lygio pamokų skaičių, ar bus problemų jeigu mano mokykloje yra tik 3 valandos A lygių, kurių laikysiu egzaminus? Aš esu dalyvavusi konkursuose ir mano pažymiai geri, tačiau ar gali būti, jog dėl pamokų skaičiaus mane atmes?
klau5
^ pamiršau paminėti, jog stoju į UK :)
kastuint
Sveika, Aušrine, grynai anglų kalbos studijas siūlo daugiausia Anglijos ir Škotijos universitetai. Anglijoje gana įprasta siūlyti anglų kalbos studijas kartu su kitais dalykais (drama, literatūra, kūrybinis rašymas, istorija ir pan.), tačiau taip pat yra keletas programų kuriose anglų kalbos galėtum mokytis kartu su kita užsienio kalba. Taip pat su anglų kalba studijų gali pasiūlyti po vieną universitetą iš Danijos, Nyderlandų ir Švedijos. Nemokamas bakalauro studijas siūlo Škotijos, Danijos bei Švedijos universitetai, tačiau Anglijos universitetuose yra galimybė studijų kaini padengti pasiimti paskolą labai geromis sąlygomis. Daugiau apie ją čia: http://www.kastu.lt/svarbu/finansai/anglija. Visas mūsų siūlomas programas gali rasti mūsų studijų paieškos sistemoje: http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/studiju_paieskos_sistema Jeigu nerasi tinkamų programų ar kils kitokių klausimų visada gali susisiekti su Kastu konsultantais ir jie tau mielai padės: http://www.kastu.lt/kontaktai
kastuint
Labas, Klau5, valandos yra gana aktualu stojant į Danijos universitetus, Anglijos universitetai į valandas visai nežiūri :) jeigu siunti dokumentus baiginėdama 12 klasę, tai jie žiūrės šiek tiek į pažymius, į motyvacinį ir rekomendaciją. Jeigu tai, ką jie mato jiems patiks, jie atsiųs offerį t.y. laišką, kuriame bus nurodomos sąlygos, kurias išpildžius būtum priimta. Sąlygos gali būti tam tikras bendras pažymių vidurkis (offeryje nurodomas vidurkis turėtų būti atestate)ir/arba egzaminai. Reikalaujant egzaminų jie nurodo tik jų skaičių ir balą (pvz išlaikyti 2 valstybinius ne mažiau nei 50%). Dažniausiai, jei universitetas į offerį įtraukia egzaminų reikalavimą, prašoma laikyti 2 arba 3 egzaminus, todėl jei ketini laikyti tris, to tikrai turėtų pakakti :)
klau5
Ačiū už atsakymą, tikrai padėjote :) Vis dėl to, aš parašiau Leicester universitetui Anglijoje, dėl medical genetics kurso, kokių egzaminų jie prašo. Jie atrašė: " Our standard entry requirements is be awarded the Brandos Atestatas with grade 9 overall, including grade 9 in Biology, Chemistry and Mathematics." Išsigandusi, jog reikės matematikos valstybinio egzamino aukšto balo parašiau dėl valstybinių egzaminų ir gavau tokį atsakymą: "We do not ask for any results in the state examination. The requirements listed below are in the school level final exams" Gal galėtumėt padėt suprasti, nes kaip aš suprantu, jie nori mokyklinių egzaminų balų devynetu? tačiau mokyklinių egzaminų nei biologijos, nei chemijos, nei matematikos nėra. Ar jie čia turi omeny metinius vidurkius? Ačiū.
kastuint
Labas, klau5, ne visi universitetai reikalauja valstybinių egzaminų, taigi visiškai normalu, kad šis universitetas taip pat apsiriboja pažymiais :) Čia jie turi omenyje pažymių vidurkius, t.y. tu turi atestate turėti visus jų išvardytus mokomuosius bei iš kiekvieno jų ir bendrą vidurkį apskritai turėti 9 ir to jiems pakaks. Kadangi nieko nerašoma apie lygius, tai iš esmės jiems tiktų net jei kai kuriuos iš šių dalykų mokytumeisi B lygiu.
malfunctioning
Sveiki, ar galite papasakoti apie Malmės universitetą: kokie reikalavimai, kokių dokumentų reikia ir panašiai? Ačiū
kastuint
Labas, malfunctioning, labai svarbus klausimas, ar tu domiesi bakalauro, ar magistro studijomis? Taip pat, ar jau turi baigimo dokumentus (Brandos Atestatą jei stotum į bakalaurą arba Bakalauro diplomą jei domina magistras), ar juos įgytum tik ateinančią vasarą?
malfunctioning
Bakalauro ir taip, jau turiu.
kastuint
Labas dar kartą, jei turi, tuomet puikios žinios :) Švedijos universitetai turi du stojimo etapus ir jeigu jau turi atestatą, gali stoti pirmuoju etapu ir tokiu atveju gana anksti sužinosi stojimo rezultatus :) Stojant pirmuoju etapu užpildytą anketą su Brandos Atestatu ir jo vertimu reikėtų atsiųsti iki sausio 10 dienos, o IELTS sertifikatą iki sausio 28 dienos. Jeigu iki to laiko nespėsi išsilaikyti testo galima stoti antrajame etape, tokiu atveju anketą su dokumentais reikėtų paeikti iki kovo 1 dienos, o IELTS rezultatą iki birželio 10. Kiti dokumentai kuriuos reikia atsiųsti: motyvacinis laiškas, rekomendacija ir asmens dokumentas (tinka tiek pasas tiek ID kortelė). Atkreipk dėmesį, kad Švedijos universitetams reikia ne tik gero motyvacinio laiško bei išlaikyto IELTS, jie taip pat atsižvelgia ir į pažymių vidurkį, norint būti priimtam reikėtų turėti bent 8 bendrą vidurkį. Reikalaujami anglų kalbos balai ir visi mano čia suminėti deadline'ai yra pateikti ir kastu.lt tinklapyje prie stojimo programos paspaudus kortelę "Stojimo reikalavimai" :)
malfunctioning
Ačiū už informaciją, tik įdomu, kodėl Malmės tinklapyje sakoma, kad motyvacinių/rekomendacijos laiškų nereikia, o Jūs sakote, kad reikia http://www.mah.se/english/Education/Bachelor-studies/Admission-requirements2/
kastuint
Tai nėra būtinai reikalaujami dokumentai, tačiau mes visada rekomenduojame juos turėti, nes jie rodo, kad į aplikaciją buvo įdėta papildomų pastangų ir gali suteikti pranašumą prieš kitus kandidatus, kurie motyvacinio parašyti nepasivargino :)
Milda1
Laba diena Norėjau paklausti, ar užsienio universitetai (ypač Danijos, Škotijos ir Anglijos) atsižvelgia į lietuvių pažymį? Ir jei taip, tai kokio svarbumo jis yra?
kastuint
Sveika, Milda, ne, neatsižvelgia :)
Tomas1
Sveiki, klausimas būtų labai panašus į prieš tai buvusį.:) Ar UK, Olandijos universitetai priima lietuvių VBE įvertinimą? Turiu omenyje jeigu tau pasako, kad turi išlaikyti 3 egzaminus ne mažiau kaip 80%, tai lietuvių egzaminas būtų užskaitytas kaip vienas iš jų?
malfunctioning
Ačiū už atsakymus. Turiu dar vieną paskutinį klausimą - Malmės tinklapyje rašoma "In general, you need to send in copies of both your diploma/certificate as well as an official list of courses and grades (transcript)" ar tas "official list of courses and grades (transcript) yra pažymių išrašas ar diplomo priedas, gaunamas kartu su diplomu, kuriame yra 12 klasės metiniai pažymiai?

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]