Klauskite visko apie stojimą į užsienio universitetus


kastuint
Labas, nepamiršk ir pažymių išrašo, jis taip pat yra reikalingas ir turi būti pridėtas prie anketos :) O eiga tai visur panaši, tik kitose šalyse pažymių ir egzaminų nereikalauja, po kiek laiko gauni atsakymą su kitokiomis sąlygomis :) Danijoje ir Olandijoje dar išsiuntęs anketą gali sulaukti ir pakvietimo į interviu ir atsakymą gautum tokiu atveju tik po jo :)
Kamile99
Ačiū už atsakymą. Dar norėčiau paklausti apie tas pačias logistikos bakalauro studijas Švedijoje, kuriuose universitetuose yra ši specialybė. Taip pat esu girdėjusi, kad norint studijuoti Švedijoje būtina mokėti švedų kalbą, nes programų anglų kalba nėra tiek daug. Ar tai tiesa?
kastuint
Sveika, deja, bet mūsų siūlomi universitetai Švedijoje logistikos bakalauro programų pasiūlyti negali. Švedų kalbą reikia mokėti tik tuo atveju, jei ketini ten gyventi ir/arba studijuoti šia kalba dėstomą programą. Programų anglų kalba šios šalies universitetai turi, tačiau kaip ir visose neanglakalbėse šalyse jų pasirinkimas yra šiek tiek mažesnis.
Jokūbas
Sveiki, norėčiau studijuoti odontologiją užsienyje, ir būtent Škotijoje. Gal galėtumėte pasiūlyti universitetus, kurie mokytų šios specialybės, nes kiek bandžiau ieškoti praktiškai visur man rašo Dental School, tai nejaugi nėra tokio dalyko kaip universitetai šiai specialybei?. Kadangi esu 11-okas, kaip suprantu jau turėčiau rudenį siųsti prašymus į universitetus dėl stojimo per UCAS sistemą. Ar klystu? Ir dar klausimas, kokių pažymių ir/ar egzaminų reikėtų šiai specialybei.
kastuint
Sveikas, deja mes nedirbame nei su viena institucija siūlančia odontologijos studijas, todėl apie reikalavimus ir deadline'us nieko tau pasakyti negaliu. Dental School yra ne mokykla, o falkultetas. Dauguma Dental Schools priklauso kažkokiam universitetui kaip jo dalis, jos nėra kažkokios atskiros nuo universitetų institucijos :) http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dental_schools_in_the_United_Kingdom čia gali rasti sąrašą visų universitetų UK, kuriuose galima mokytis odontologijos. Atskirai yra išskirta ir lentelė būtent Škotijai :)
gyntaryt
Sveiki. Visai nesenai susidomėjau studijomis Anglijoje. Krypstu į medicinos sritį, kineziterapiją. Buvau sulindusi į įvairiausius puslapius, radau apie Londono sritį 17 universitetų, kuriuose yra norima studijų programa. Norėčiau paklausti, ką Jūs būtent galėtumėte parekomenduoti, gal žinote koks universitetas Londone ir aplink jį yra geros reputacijos/pripažintas? Norėčiau ir platesnės informacijos kada reikia siųsti paraiškas ir kaip vyksta stojimas. Ačiū labai už bet kokią informaciją:)
kastuint
Sveika, mes galime papasakoti ir pakomentuoti tik programas tuose universitetuose, su kuriais bendradarbiaujame. Apie kitus patikimos informacijos neturime, todėl nieko papasakoti negalime. Kažkokių universitetų reitingų mes taip pat neturime, paprastai rekomenduojame ieškotis geriausių universitetų sąrašų ne bendruose reitinguose, bet pagal programą, kurią norėtum studijuoti :) tokiu atveju užtikrintai žinosi, kad universitetas yra gerai vertinamas būtent toje srityje, kuri yra aktualiausia būtent tau :) Dėl stojimo proceso tai vėlgi galime papasakoti tik apie tai, kaip stojimo procesas vyksta su mūsų pagalba, jei renkiesi tik universitetus su kuriais mes nedirbame, dokumentus siųsti turėtum savarankiškai ir tokiu atveju jau kažkokių konsultacijų suteikti negalime, nes jūsų savarankiškas stojimo procesas yra kitoks, nei procesas stojant per mus :)
Tomas
Sveiki, kaip žinia daugelis universitetų reikalauja atsiųsti 11 klasės pažymių išrašą. Tad ką būtent reikia siųsti? Metinius pažymius, abiejų semestrų ar tik antro semestro? Pvz. jei aš matematikos pirmame semestre turėjau 9, o antrame 8 ir man metinį išvedė 9, tai aš siųsiu savo tik metinį ar reiks dar ir atskirai abiejų semestrų pažymius siųsti? Dėkui už atsakymą.
kastuint
Sveikas, jei siunti anketą dar nebaigęs mokyklos, reikia pateikti 11 klasės metinius bei 12 klasės pirmojo pusmečio pažymius :)
Agni
Sveiki, domina architekturos studijos Danijoje. Kokie universitetai siai profesijai paruosia geriausiai? Kokiu egzaminu balu reikia? Ar daug ka lemia jei lietuvoje esu baigusi popamokine dailes mokykla?
kastuint
Sveika, Danijoje galime pasiūlyti tikrai kokybiškas Architektūros programas daugelyje universitetų :) tačiau reikėtų turėti omenyje, kad Danijos aukštosios siūlo labiau technines programas (tai išduoda jau ir pavadinimas Achitectural Technology and Construction Management), todėl ten stojant dailės žinios ir sugebėjimai nebūtų prioritetinis dalykas atrenkant kandidatus. Tačiau taip pat jie nežiūri ir į pažymius, Danijos universitetai priėmimą grindžia kiek kitais dalykais tokiais kaip motyvacinis laiškas, išklausytos valandos, anglų kalbos testo rezultatas ir pasirodymas per interviu :)
Agni
Kokie yra geriausi architekturos universitetai Danijoje? Galbut yra kazokios naujos sritys susijusios su architektura ir dizainu, nes noretusi kad bigus universiteta ne vien architekte galeciau but. Domina kazkoks platesnis spektras.
kastuint
Sveika, visų pirma patarčiau tau plačiau pasidomėti architektūra kaip specialybe ir tuo, kokie jos tipai būna ir kas į ją įeina. Kadangi architektūra pati savaime yra labai plati sritis su daugeliu krypčių į kurias gali specializuotis vėliau, tai tu tikrai vargiai rasi programą, kur būtų dėstoma architektūra IR dar kažkas šalia to. Taip pat, baigus architektūros studijas tu negali iškart būti architektu pilnąja to žodžio prasme. Tu pirmiausia turi keletą metų padirbėti architektų firmoje kaip asistentė, taip pat išlaikyti ne vieną kvalifikacijos kėlimo testą ir t.t. Tik baigus studijas tu savarankiškai daryti ir dėti parašus gali tik ant labai nedidelių projektų, didesnius projektus dar kurį laiką turėsi daryti su patyrusių architektų priežiūra ir patvirtinimu.
Jonas
Sveiki, Sakykite prasau, ar universitetai uzsienyje (konkreciau Olandijoje ir Anglijoje) kazkaip kreipia demesi i musu A ir B lygius? Kiek svarbu pazymiai atestate, o kiek - egzaminai? Ar sios salys teikia konkreciu dalyku reikalavimus? dekui uz atsakyma :)
Irenuxass
sveiki, noreciau pradeti teises bakalauro studijas Anglijoje,taigi noreciau suzinoti ar jus turite universitetu kurie siulytu tokias studijas? Dekoju uz atsakyma Irena
kastuint
Sveikas, Jonai, taip, lygiai nurodo tavo dalyko įdirbį, todėl į juos yra šiek tiek atkreipiamas dėmesys. Kadangi ne visi universitetai supranta mūsų lygių sistemą išraše taip pat prašomas nurodyti ir valandų skaičius, kad aukštosioms būtų aišku, kiek laiko prie kiekvieno dalyko praleidai :) Pažymiai ir egzaminai kiek svarbiau yra stojant į UK, tačiau Olandijos universitetams visada svarbus anglų kalbos VBE. Taip pat gali būti atsižvelgta į konkrečių dalykų rezultatus priklausomai nuo programos. Kažkaip bendrai atsakyti į tavo klausimą gana sunku, kadangi reikalavimai priklauso nuo daugybės faktorių pradedant universitetu ir programa ir baigiant visų tais pat metais stojančiųjų lygiu :)
kastuint
Sveika, Irena, taip, mes turime nemažai universitetų siūlančių teisės studijas - tiek grynąsias teisės programas, tiek jungtines su kitais dalykais (pvz Law with Criminology, Law with Management ir pan), tiek ir specializuotas teisės atšakas (pvz. Business Law, Corporate Law ir pan.) Mūsų siūlomas studijų programas gali susirasti čia: http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/studiju_paieskos_sistema
Joana
Sveiki, noriu studijuoti viename is Anglijos universitetu, taciau sis sprendimas buvo priimtas skubiai, todel reikia informacijos. Noriu isvykti padirbeti nuo liepos menesio, kai gausiu brandos atestata. Taigi noreciau zinoti kokius imanomus dokumentus man reikia susirinkti jau dabar, kad nereiketu grizti atgal? Zinau, kad reikia motyvacinio, rekomendacijos vienos, atestato, taciau kitur raso, kad dar reikia ir visu pazymiu nuo 10 klases, tai kaip yra is tiesu?
Karolina
Sveiki, šiuo metu esu dešimtokė ir turiu susidaryti individualų mokymosi planą. Galvoju apie pradinio ugdymo pedagogikos arba kosmetologijos studijas. Norėčiau studjuoti JAV arba Anglijoje. Gal galėtumėte patarti, kokius dalykus rinktis ir kokius egzaminus reikėtų laikyti? Kuo skiriasi mokslas JAV ir Anglijoje?
kastuint
Sveika, Joana, visus tavo išvardytus dalykus (motyvacinį, pažymiu ir t.t.) universitetui reikia siųsti pasinaudojant arba mūsų paslaugomis, arba bendra UK centrine stojimų sistema. Važiuojant ten tau su savimi reikėtų turėti asmens dokumentą ir Brandos Atestato originalą, kopiją bei vertimą. Kažkokių ypatingų specifinių dokumentų ten vykstant dirbti ir norint užsiregistruoti su savimi turėti tikrai nereikia.

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]