Klauskite visko apie stojimą į užsienio universitetus


Administratorius
Čia galite užduoti klausimus apie priėmimą į užsienio universitetus.
Mokinys
Laba diena, Sakykite, prasau, ar universitetai uzsienyje kazkaip kreipia demesi i musu A ir B lygius? Kiek svarbu pazymiai atestate, o kiek - egzaminai? Tiesiog noretusi zinoti, kam labiausiai skiriamas demesys (konkreciai - Skandinavijos universitetuose). Dekui is anksto uz atsakyma.
kastuint
Sveikas, Skandinavijos šalyse pažymiai ir egzaminai nevaidina didelio vaidmens, ten svarbiausia tavo motyvacinis laiškas, rekomendacija, anglų kalbos testo rezultatas. Taip pat, priklausomai nuo aukštosios gali būti atsižvelgta į dalykų valandas arba į tavo pasirodymą per interviu, jei tavo pasirinktos aukštosios interviu organizuoja :) Dalykų lygius jie žinoti nori, tačiau paprastai labiau nei į lygius dėmesį kreipia į tai, kiek valandų konkretaus dalyko esi išklausęs. Tokie būtų pagrindiniai akcentai :) jei dar kils koks klausimas, drąsiai klausk čia, arba rašyk mums laišką :)
Andrius25
Labas. noriu istoti i universiteta Olandijoje. Pateikiant dokumentus reikalingas brandos atestatas su islaikytu matematikos egzaminu atitinkanciu "International Baccalaureate Mathematics Standard Level". Noreciau suzinoti ar tinka mokyklinis ar valstybinis egzaminas?
kastuint
Sveikas,Andriau, o į kokį universitetą tu nori stoti? Jei parašytum pavadinimą, tuomet galėtume tiksliai peržvelgti reikalavimus ir atsakyti konkrečiau :) Tačiau paprastai jei jau prašo kokio nors konkretaus egzamino, tai jiems reikia valstybinio.
Andrius25
Stojimo reikalavimai cia: http://www.vu.nl/en/programmes/bachelors-in-english/computer-science/admission-and-application/admission-criteria-for-non-dutch-students.asp Beje, as nelaikiau jokio matematikos egzamino po 12k., bet dabar esu pasiryzes issilaikyti. Deja dokumentu priemimas i universiteta galioja iki balandzio 1d, o egzamina galima laikyti tik birzelio menesi. Ka galeciau padaryti sioje situacijoje?
kastuint
Sveikas,Andriau, egzamino, kurį reikia laikyti, detalės yra nurodytos čia: http://www.vu.nl/en/programmes/bachelors-in-english/computer-science/math-level/index.asp iš to sprendžiu, kad grečiausiai reiktų laikyti valstybinį egzaminą, nes mokykliniame kai kurios iš paminėtų dalių nebūtų įtrauktos. Dėl datos, tai ten parašyta, "deadline for application", kas greičiausiai reiškia, kad iki to laiko turi pateikti paraišką t.y. užpildyti studielink sistemą ir nusiųsti visus dokumentus, kuriuos turi dabar, tačiau paprastai aukštosios yra pasiruošusios priimti kai kuriuos dokumentus (pvz atestatą arba anglų kalbos testo rezultatus) vėliau. Deja, kadangi mes su čia konkrečia aukštąja nedirbame, tai nieko tiksliau jau pasakyti ir negaliu. Siūlau tau dar pamėginti jiems parašyti nurodytu adresu (admissions.cs@vu.nl) ir paklausti dėl vėlesnio dokumentų siuntimo. Jei atsakymo ilgai nesulauksi, nebijok klausimo ir pakartoti, paprastai aukštosios gauna labai daug laiškų ir kai kurie jų tiesiog pasimeta bendrame sraute ir lieka neatsakyti, taigi nesidrovėk nesulaukęs atsakymo klausti dar kartą.
Miglė
Sveiki, esi dešimtokė ir jau seniai svajoju apie žurnalistikos studijas Anglijoje. Deja, konkretaus universiteto išsirinkusi dar neturiu. Neduoda ramybės klausimas, ar stojant į žurnalistiką yra reikalinga geografija? Ačiū už atsakymą :)
kastuint
Sveika, Migle, stojant į Angliją jie neteikia tokių konkrečių dalykų reikalavimų, kaip Lietuvoje, tu gali mokytis tai, ką nori :) Jų reikalavimai, susiję su tavo mokslai gali būti tokie: jie gali paprašyti konkretaus vidurkio (bendro visų pažymių, vidurkių iš konkrečių pamokų neprašys); taip pat gali paprašyti, kad išlaikytum konkretų kiekį egzaminų (paprastai prašo išlaikyti 3 valstybinius), tam tikru balu (ne mažiau 50, ar ne mažiau 70 proc ir pan.), bet vėlgi jie nenurodys, kokie tai turi būti egzaminai, tai gali pasirinkti pati :)
Dovile
Sveiki, Noriu paklausti ar baigus bakalaura Anglijoje reiketu moketi uz studijas Lietuvoje jei noreciau antra karta studijuoti bakalaura?
kastuint
Sveika, Dovile, šiaip pagal sistemą kiekvienam priklauso galimybė pretenduoti į vieną nemokamą bakalauro studijų programą. Studijos Anglijoje tau būtų mokamos (nesvarbu, kad gausi paskolą, vis tiek ją turėsi grąžinti t.y. susimokėti už studijas vėliau), todėl Lietuvoje tau turėtų būti galima pretenduoti į nemokamą vietą ir studijuoti nemokamai:)
edvinas9191
Sveiki, man su mokslais lietuvoje nelabai gerai sekėsi, ateities lietuvoje nematau, todėl po 12 klasių planuoju išvažiuoti į užsienį užsidirbti ten pinigų, per tuos metus dirbant, pramokti geriau anglų kalbą ir įstoti į kokį užsienio universitetą. Esu kaip ir rimtai apsisprendęs dėl to, tad norėčiau paklausti kokią jūsų nuomonė apie tokį mano sprendimą ? ačiū :)
kastuint
Sveikas, Edvinai, tavo sprendimas tikrai vykęs :) dažniausios priežastys, dėl kurių žmonės neišvažiuoja studijuoti svetur yra finansinės problemos ir nepakankamos anglų kalbos žinios, todėl tavo planas tikrai puikus, norint tinkamai pasiruošti studijoms svetur. Stojant per mus viską galima susitvarkyti per atstumą, taigi net gyvendamas ir dirbdamas kitoje šalyje, galėsi pasinaudoti mūsų pagalba stojant, tik tokiu atveju labai patariu gauti kelias rekomendacijas iš mokyklos jau dabar, nes vėliau tą padaryti jau gali būti sunku :)
martis
Sveiki, esu mokinys, būsiu 12 klasėje. Jau kelis mėnesius žiūrinėju ir domiuosi studijomis užsienyje. Pasiskaitęs kitų nuomones ir patirtį, visgi galvoju apie studijas Škotijoje, kur jos būtų nemokamos. Peržvelgęs universitetų reitingus, norėčiau patekti į top 5 universitetą Škotijoje, o gal yra nemokamų studijų Anglijoje (išskyrus Londone)? Pasakykite, nuo kada reikia jau ruoštis rašyti tam pasirinktam universitetui, kokius duomenis reikia turėti? Manau laikyti anglų k., matematiką, lietuvių k., informatiką ir fiziką - visi valstybiniai - juos išlaikysiu pakankamai gerai, >50%. Ar tikrai reikia man visų šių egzaminų, jei noriu studijuoti arba finansus ir pnš., arba inžineriją, IT, telekomunikacijas? Ar pakaks tokio rezultato geram universitetui? Ačiū.
kastuint
Sveikas, nemokamų studijų Anglijoje nėra, bet visiems ES piliečiams yra teikiama lengvatinė paskola studijoms apmokėti. Daugiau apie paskolą čia: http://www.kastu.lt/svarbu/finansai/anglija Jei nori įstoti į Škotiją visus dokumentus tau būtinai reikia susitvarkyti iki sausio 10 dienos ir ne vėliau. Vienintelis dalykas, ką gali atsiųsti vėliau, yra anglų kalbos testo sertifikatas, o visi kiti dokumentai - užpildyta anketa, pažymių išrašas, motyvacinis laiškas, rekomendacija, turi būti paruošti iki sausio 10. Škotijos universitetai taip pat reikalauja, kad nurodytum numatomus egzaminų balus t.y., kokius egzaminus ketini laikyti ir kiek planuoji iš jų gauti. Jų keliami reikalavimai pažymiams paprastai būna metinis vidurkis 8-9 (atskirų dalykų pažymių neprašoma). O egzaminų jie konkrečių irgi neprašo. Jie gali iškelti tokią sąlygą kaip pvz: išlaikyti 3 valstybinius egzaminus ne mažiau nei 80 procentų. O kokius egzaminus laikysi - jau tavo reikalas. Paprastai reikalavimai yra keliami individualiai t.y., apsvarstę tavo anketą ir motyvaciją aukštosios atstovai pateikia tau individualias sąlygas, kurias turi įgyvendinti, jei nori būti priimtas, taigi iš vieno jie gali prašyti vidurkio 9, iš kito 10 ir pan., labai priklauso nuo programos, į kurią stoji, tavo pažymių, kitų stojančiųjų lygio ir t.t.
isa32
Sveiki, ar įmanoma UK universitete studijuoti užsienio kalbą (pvz.italų), jei jos visiškai nemoki? Ar universitetuose kalbos mokomasi nuo pradžių, ar jau turi ją gerai mokėti?
Chef
Sveiki, norėčiau sužinoti, kur galima studijuoti kulinarijos mokslus užsienyje? Ačiū.
kastuint
isa32, jei nori stoti tik į kalbą, tuomet greičiausiai tavęs bus paprašyta turėti bent jau pradmenis, idealiai mokėti tikrai neprašys, tačiau bent jau gaudytis ir turėti dokumentą, įrodantį, kad turėjai kažkiek kalbos valandų ir esi įgavusi jos pradmenis tikrai gali paprašyti. Tačiau Anglijoje ir Olandijoje siūlomos programos, kuriose kalbos yra mokomos šalia kito dalyko, pavyzdžiui International Business and Languages, kur mokytumeisi kalbos nuo pat pradžių. Tačiau tokios programos nesiūlo Italų kalbos, pagrindinės siūlomos kalbos yra Prancūzų, Ispanų ir Vokiečių.
kastuint
Chef,
kulinariojs mokslų programas siūlome tik Anglijoje:
1)http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/85/19/636/Anglija-Sheffield_Hallam_University-Hospitality_Business_Management_with_Culinary_Arts
2)http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/85/29/1547/Anglija-University_of_West_London-Culinary_Arts_Management
3)http://www.kastu.lt/kur_studijuoti/universitetai/85/29/3094/Anglija-University_of_West_London-Food_and_Professional_Cookery

Šios programos gal labiausiai atitinka tai, ko klausei, tačiau taip pat turime tokių programų kaip Food Science, Food Nutrition and Health ir panašių, tačiau čia jau ne visai kulinarija :)
Chef
Dėkui. O ne Anglijoje pasiūlymų neturite? :)

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]