Oralaivių pilotavimas


Arminas98
Sveiki, as dabar busiu 9-tokas ir apie piloto profesija svajoju nuo vaikystes. Man kauno aeroklube patare stot i VGTU AGAI. Taj norejau paklaust: 1. Ar sunku istot? 2. Ar brangu? 3. Baigus AGAI reikia laikytis papildomas licenzijas keleiviniams lektuvams? Ar jos brangios ir kiek laiko trunka jas islaikyt? 4. Ar tiesa kad si profesija paklausi daugiausia Azijoje? 5. Ar tiesa kad Europoje islaikytos licenzijos negalioja Amerikoje? Nepykit del klaidu nes jau velu ir rasyt per telefona nera labai patogu :)
 
Arminas98
Dar karta perskaiciau foruma ir kilo dar keli klausimai: 1. As kazkiek esu girdejes kad avia kompanijos perspektyviems busimiems pilotams sumoka (nezinau dali ar pilna suma) uz mokslus ir baigus priema i ta kompanja dirbti. Taj tiesa? Ar taip buna tik privaciose mokyklose (kaip BAA)? 2. Ar baigus AGAI imanomi dirbt karinese oro pajegose? 3. Dar girdejau kad kazkaip imanoma pirma istot i kariuomenes oro aviacija o veliau i civiline aviacija ir buni kaip tikras pilotas. Taip imanoma ar reikia tureti pazinciu siose mokyklose? Dar norejau paklausti gal kas zino kur galeciau rasti ka nors panasaus i Orlaiviu Pilotavimo pradziamoksli? Labai domiuosi aviacija ir butu man ziauriai idomu susipazinti su orlaiviu pilotavimo pagrindais dabar.
 
VGTU AGAI ASKTC
Gerbiamas Arminai, džiugu, kad domitės orlaivių pilotavimo studijų programa. Tai yra perspektyvi ir labai reikalinga valstybei specialybė. 1. Įstoti yra įmanoma, jei visą dėmesį skirsite mokykloje fizikai ir matematikai. Šie dalykai yra svarbūs stojant į VGTU AGAI ir būsimam avialinijų lakūnui. 2. Metinė orlaivių pilotavimo studijų kaina yra 18162 Lt. Jei įstojate į valstybės finansuojamą vietą, mokėti nereikia. 3. Baigus AGAI studijas, Jūs gaunate PPL (privataus piloto licenciją), CPL (komercinio piloto licenciją) ir ATPL (avialinijų transporto licenciją-kol nepriskraidysite reikiamų valandų avialinijose ji bus "neaktyvi"). Tam, kad galėtumėte valdyti keleivinius lėktuvus (pvz. Boeing, Airbus ar Embraer) reikės papildomai išsilaikyti šių lėktuvų tipo reitingą savo sąskaita arba kartais avialinijos pačios apmoka, jei jos įdarbina Jus. Kaina priklauso nuo konkretaus orlaivio ir svyruoja nuo 15000 Lt. Kursai trunka nuo 7 dienų. Išsamesnė informacija teikiama: VGTU AGAI, Rodūnios kelias 30, 21 kab. Tel.:(85)2744935, 863394580 Skype: agai.asktc
 
VGTU AGAI ASKTC
4. Orlaivių pilotavimas yra paklausus visame pasaulyje. Žmonės įprato skraidyti, todėl poreikis visada bus. Verslininkai, kuriems itin svarbus laikas - renkasi būtent susisiekimą oru, nes tai patogu ir leidžia taupyti laiką. 5. Europines lakūnų licencijas reikėtų konvertuoti, bet tai yra įmanomas dalykas. 6. Taip, baigus VGTU AGAI - įmanoma dirbti karinėse oro pajėgose. 7. Kariuomenei lakūnus ruošia Lietuvos Karo akademija (www.lka.lt). Tačiau, jei norite dirbti civilinėje aviacijoje - reikėtų stoti į VGTU AGAI. Pastaba: neįstojus į VGTU AGAI, galima stoti į VGTU AGAI Aviacijos specialistų kvalifikacijos tobulinimo centro siūlomas programas ir įgyti visas reikalingas licencijas (mokymas būtų mokamas). Platesnė informacija http://www.asktc.agai.vgtu.lt/ VGTU AGAI Aviacijos specialistų kvalifikacijos tobulinimo centras taip pat planuoja ruošti orlaivių palydovių(ų) mokymus. Išsamesnė informacija teikiama: VGTU AGAI, Rodūnios kelias 30, 21 kab. Tel.:(85)2744935, 863394580 Skype: agai.asktc
 
Domantas
Kolegos, Institutas visai graziai atsake i Jusu klausimu, o ir tiesos gyslele matosi :) Bet supraskite, kad cia oficiali informacija, jei bus idomu suzinoti, kaip yra realiame gyvenime - rasykite d.varnys@gmail.com Sekmes
 
Vilius
Sveiki, dabar esu 6-okas noriu būti pilotu nuo 8 metų, bet esme yra tame, kad nezinau ar galima būti pilotu, nešiojant akinius.
 
VGTU AGAI ASKTC
Vilius rašė: Sveiki, dabar esu 6-okas noriu būti pilotu nuo 8 metų, bet esme yra tame, kad nezinau ar galima būti pilotu, nešiojant akinius.
Laba diena, Viliau, Gerai, kad domitės dabar. Svarbu, kad tikrinant regėjimą refrakcijos sutrikimas būtų ne didesnis kaip ± 3 dioptrijos. Pasitikrinkite regėjimą pas savo akių gydytoją ir Jums pasakys, ar tenkinate tas sąlygas.
 
Miglė
Vienintelis klausimas kurio man niekas neatsako: ar praleidžia su akių korekcija?
 
VGTU AGAI ASKTC
Miglė rašė: Vienintelis klausimas kurio man niekas neatsako: ar praleidžia su akių korekcija?
Laba diena, Migle, siūlytume paskambinti į Civilinės aviacijos administracijos Aviacijos medicinos skyrių: Vyresnioji specialistė Ramutė Čivilienė Tel.: (8 5) 273 92 58; Faks. (8 5) 273 92 48 El. p. ramute.civiliene@caa.lt Turėtų Jums tiksliau pasakyti.
 
Viktorija
Noriu paklaust, ar taisyklės priimant į orlaivių pilotavimą visur vienodos? Nes esu girdėjusi, kad Azijoj būtent dėl akių kitaip vertina, lengviau praleidžia. Dar girdėjau, kad pvz. Amerikoje taisyklės dar griežtesnės.
 
Aleksandras
Sveiki, Labai rimtai mastau apie orlaivių pilotavimą ir svajoju vieną dieną sėsti prie komercinių avialinijų lėktuvo vairo. Jau nusprendžiau, jog pirmasis variantas, kurį rinksiuosi stojant bus VGTU AGAI. Tad noriu sužinoti ar yra kokių nors pasiūlymų būsimiems studentams, kokių nors paskaitų ar tiesiog pažintinių projektų? Linkėjimai, Aleksandras
 
VGTU AGAI ASKTC
Aleksandras rašė: Sveiki, Labai rimtai mastau apie orlaivių pilotavimą ir svajoju vieną dieną sėsti prie komercinių avialinijų lėktuvo vairo. Jau nusprendžiau, jog pirmasis variantas, kurį rinksiuosi stojant bus VGTU AGAI. Tad noriu sužinoti ar yra kokių nors pasiūlymų būsimiems studentams, kokių nors paskaitų ar tiesiog pažintinių projektų? Linkėjimai, Laba diena, Aleksandrai, Daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje: http://stojantiesiems.vgtu.lt/bakalauro-studijos/studiju-programos/agai-04/ http://stojantiesiems.vgtu.lt/bakalauro-studijos/studiju-programos/agai-paskaita-04-1/ Atvirųjų durų dienos paprastai organizuojamos gruodžio mėnesį, bet dėl tikslesnės datos reikėtų stebėti naujienas VGTU tinklapyje naujienų skiltyje. Aleksandras
 
VGTU AGAI ASKTC
Viktorija rašė: Noriu paklaust, ar taisyklės priimant į orlaivių pilotavimą visur vienodos? Nes esu girdėjusi, kad Azijoj būtent dėl akių kitaip vertina, lengviau praleidžia. Dar girdėjau, kad pvz. Amerikoje taisyklės dar griežtesnės.
Laba diena, Viktorija, siūlytume paskambinti į Civilinės aviacijos administracijos Aviacijos medicinos skyrių: Vyresnioji specialistė Ramutė Čivilienė Tel.: (8 5) 273 92 58; Faks. (8 5) 273 92 48 El. p. ramute.civiliene@caa.lt Turėtų Jums tiksliau pasakyti arba bent jau nukreips, kas tiksliau galėtų informuoti.
 
Miglė
Ar stojant į orlaivių pilotavimą reikalinga tokia pati SP kaip ir į skrydžių valdymą?
 
VGTU AGAI ASKTC
Miglė rašė: Ar stojant į orlaivių pilotavimą reikalinga tokia pati SP kaip ir į skrydžių valdymą?
Ne! Siekiant pilotuoti Boeing, Airbus ar kito tipo orlaivius komerciniais tikslais avialinijose, būtina turėti 1 klasės SP. Jei ketina savo malonumui skraidyti mažesniais orlaiviais (pavyzdžiui, Cessna, Piper ir kt.), tuomet pakanka ir 2 klasės SP (bet geriau 1 kl. SP).
 
VGTU AGAI ASKTC
Miglė rašė: Ar stojant į orlaivių pilotavimą reikalinga tokia pati SP kaip ir į skrydžių valdymą?
Skrydžių vadovams pakanka 3 klasės SP.
 
Miglė
Kuo skiriasi 1, 2, 3 klasės SP?
 
VGTU AGAI ASKTC
Miglė rašė: Kuo skiriasi 1, 2, 3 klasės SP?
Laba diena, Migle, išsamesnė informacija yra pateikiama čia: http://www.caa.lt/index.php?-758079843
 
Ričardas
Sveiki. Turiu kelis klausimus.Esu devintokas, aviacija duomiuosi nuo mažų dienų, tėtis pilotas, tai ir nusprendžiau pasukti šiuo keliu. Kokių dalykų reikia norint įstoti į VGTU AGAI? Kokią licensiją gauni baigęs AGAI ?
 
VGTU AGAI ASKTC
Ričardas rašė: Sveiki. Turiu kelis klausimus.Esu devintokas, aviacija duomiuosi nuo mažų dienų, tėtis pilotas, tai ir nusprendžiau pasukti šiuo keliu. Kokių dalykų reikia norint įstoti į VGTU AGAI? Kokią licensiją gauni baigęs AGAI ?
Laba diena, 1. Norint įstoti į VGTU AGAI būtina turėti kuo aukštesnius fizikos ir matematikos dalykų įvertinimus. 2. Baigę VGTU AGAI, gaunate PPL(A), CPL(A) ir ATPL(A) frozen licencijas.
 

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodasLeidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]