Klausimai apie SSE Riga

NikitaJ
Straipsnis apie SSE Riga Delfi Pilietyje: http://pilietis.delfi.lt/news/sse-riga-studentai-studijos-uzsienyje-neatima-galimybiu-dirbti-gimtojoje-salyje.d?id=54292713
Mantas
Labas, Nikita, smagu, kad pateiki tiek daug naudingos informacijos. As pats bandysiu siemet stoti i SSE. Man butu labai idomu jeigu tu siek tiek placiau papasakotum apie "admissions test". Tu jau, kaip supratau antrakursis, tai gal busi ir primirses tuos dalykus, tikiuosi ne. Mane konkreciai domina matematine, logine testo dalis. Kokio tipo ten uzdaviniai? As kaip supratau yra dalis loginiu uzdaviniu, panasiu i IQ testuose naudojamus. Ar ten turetu buti ir grynos "matematikos" (kazko panasaus i tai, ka lietuvoje duoda per valstybinius egzaminus t.y. -lygtys, trigonometrija,integralai, tekstiniai uzdaviniai etc.)? Gal turi, kokiu nors pastebejimu, patarimu i ka daugiau kreipti demesi ruosiantis tiems testams. As, matai, esu mokykla baiges pries 1.5 metu, tai zinios jau truputi "apsiblaususios" :) Dar is kitos operos, gana abstraktus klausimas. As girdejau tokiu atsiliepimu, kad padarius moksla mokamu (SSE) konkurencija stojant i SSE gerokai sumazejo. Kiek tame yra tiesos. Gal zinai, kokios nors statistikos, kiek mazdaug moksleiviu aplikuoja i SSE? As suprantu, kad tas "sunkumas istoti" yra gana reliatyvus dalykas, bet vistiek galbut turi kazkokiu minciu siuo klausimus. Esu labai dekingas uz tavo sugaista laika atsakinejant i mano klausimams :) Iki, M
NikitaJ
Sveikas, Mantai. Taip, tavo zodziuose yra tiesos, konkurencija yra smukusi, praeitais metais turejom tik ~350 aplikantu i 120 vietu. Taciau galiu uztikrinti, kad lygis ne kiek nesmuko - studiju kokybe tokia pat auksta. Bei Alumni asociacija kontroliuoja mokyklos administracija ir neleidzia kad standartu neatitinkantys ir diplomo nenusipelne studentai pabaigtu su diplomu :) Del testo: bus ~80 mintino skaiciavimo uzduociu (daugyba/dalyba ir pan), kurias reikes isprest per 15min, po to seks skaiciu sekos, kur reikes pasirinkt trukstama skaiciu. IQ testas kasmet vis skiriasi, jam bus duota ~25minutes. Paskutine testo dalis truks valanda - 25 matematines uzduotys. Integralu ir isvestiniu nebus, trigonometrijos tik 2-3 uzduotys. Kiek pamenu, tai bus sudetingos lygciu sistemos ir nemazai "factorize" lygciu (pvz.: a^2 + 2ab + b^2 = [a + b]^2). Mano patarimas - sprest kuo daugiau ivairiu matematiniu uzduociu be jokio skaiciuotuvo, tobulink savo greiti. Testo uzduotys nera sunkios, tiesiog tu neturesi laiko apmastymams ir turesi zaibiskai greit sprest. Dar rekomenduoju internete paieskot ivairiu IQ testu ir keliasdesimt kartu juos persisprest, suprast kokiu principu jie veikia ir pan. Zodziu, sekmes! Ir jei dar turesi klausimu - drasiai rasyk, pasistengsiu kuo greiciau atsakyt :)
Tadas
Norėčiau pasitikslinti, tai tos 125 vietos kiek yra finansiškai paremtos? Kokia pačių studijų kaina, kokia situacija su gyvenamąja vieta?
NikitaJ
Tadai => na, realiai visos tos 125 vietos yra finansiskai paremtos. Reali studiju kaina yra 6000EUR i metus, bet mokykla renka lesas is ivairiu remeju ir studentai privalo moketi 3500EUR i metus. Suprantu, be galo brangu Baltijos valstybiu standartais, taciau programa tikrai to verta. SSE Riga Alumni Association kasmet teikia stipendijas ir padengia kai kuriu studentu (siemet ~30) pirmuju studiju metu islaidas (pirmais metais studijavau nemokamai). Po to SSE Riga turi ypatinga sutarti su SEB banku, kuris teikia musu studentams studiju paskolas zemomis palukanomis ir pati mokykla priima atsakomybe uz tavo skola (nereikia niekuo padengti paskolos). Pabaigus SSE Riga, paskola be jokio vargo galima grazint per 1-2 metus, nes gauni labai geras karjeros perspektyvas bei gera alga :) Del gyvenimo Rygoje - turime labai jauku bendrabuti vos 30min nuo mokyklos. Palyginus su bet kurio Lietuvos universiteto bendrabuciu (teko vasara viename is ju praleisti), musu bendrabutis yra kaip 4 zvaigzduciu viesbutis. Dauguma cia gyvenanciu lietuviu (iskaitant mane), nuomojasi butus 3-5 minutes nuo mokyklos. Menesines islaidos viskam (maistui, butui, vakareliams) tokios pat kaip ir Vilniuje - 800-1000 litu :) Beje, noreciau priminti kad iki registracijos pabaigos liko vos menuo, tad siulau nedelsti ir bent isbandyti savo jegas! Testai nieko nekainuoja, tik reikia i Ryga atvaziuot, o interviu galima atlikti ir Vilniuje :)
Tadas
Ačiū už informaciją, aš abiturientu būsiu tik kitais metais bet šis universitetas tikrai sudomino, todėl bandau sekti naujesnę informaciją, be to, ar šis universitetas organizuoja renginius moksleiviams ir ar yra kokių papildomų veiklų, kurios galėtų įtakoti mano galimybes įstoti.
NikitaJ
Tadai => musu studentai kasmet organizuoja verslumo konkursa Junior Peak Time, skirta butent 8-12 klasiu moksleiviams. Registracija prasides kazkur tik rugsejo menesi, siek tiek daugiau informacijos gali rasti cia: http://www.juniorpeaktime.org/ Mes organizuojame atviru duru dienas 3 kartus i metus bei gali bet kada pas mumis atvaziuot kaip "shadow", pagyventi pora dienu su musu studentais ir eit kartu su mumis i paskaitas, seminarus ir t.t. Jei nori padidinti savo galimybes istot, tai gali but bet kokiam burely, organizacijoj, svarbiausia parodyk, jog esi aktyvus :)
NikitaJ
Musu naujas prezentacinis video: http://www.youtube.com/watch?v=s64VZ-qsiYk ! :)
NikitaJ
Liko vos 3 savaites iki registracijos i atrankos testus pabaigos! Paskubekite ir nepraleiskite progos isbandyti savo jegas! http://www.sseriga.edu/en/education/bachelor/admission/
Migle
O kokie turi buti valstybiniu egzaminu rezultatai? Ar dideli reikalavimai anglu kalbai?
NikitaJ
Valstybiniai egzaminai turi itin maza reiksme stojant, bet istoriskai patekusiu i SSE valstybiniu egzaminu vidurkis yra virs 90. Anglu kalbos reikalavimai stojant gan zemi, palyginus, bet besimokant daznai prireikia gerai ja zinoti :) (pas mumis greitai galima jos ismokti). Jei tu esi abituriente ir galvoji apie studijas SSE Rygoje, tai teks tave nuvilt - siu metu aplikaciju priemimas pasibaige pries savaite; jau kita sestadieni bus stojamieji testai :)
Kristijonas
Kokie mazdaug klausimai buna interviu ? :)
NikitaJ
Kristijonai - itariu kad jau per velu, bet tipiniai klausimai: - kodel SSE Riga, kaip suzinojai apie SSE Riga; - ar turi atsarginiu variantu jei nepriims i SSE Riga; - kaip zadi finansuoti savo studijas ir gyvenima Rygoje; - isvardink kelias savo stiprybes bei silpnybes; - kokios turi komandinio darbo patirties; - koks yra didziausias pasiekimas tavo gyvenime/ koks yra didziausias feilas tavo gyvenime; Na, kiekvienas interviu kiek issiskiria. Interviu esme yra patikrinti ar kandidatas suvokia kur jis stoja, ar jis turi pakankamai motyvacijos, ar jis yra viska apsvarstes ir paruoses plana B ir ar jau apsvarstes kaip finansuoti studijas :) Linkiu sekmes ir tikiuos kad susitiksim vasaros gale!
Povilas
Ar įmanoma kaip nors rasti darbą, kuri būtų galima suderinti su studijomis?
NikitaJ
Povilai - deja, ne. Pirmus du metus paskaitu grafikas labai itemptas, mes sesiju neturime, tai kas 3-5 savaites turime po egzamina ir dar daug rastiniu darbu, prezentaciju ir t.t. Po to yra visokios popamokines veiklos, tai neretai studentams mokykloje tenka sedeti nuo ryto iki velaus vakaro :)
Dana
Sveiki, man labi įdomu, kur dirba jūsų absolventai ir kokios įsidarbinimo galimybės. Kada šiais metais atvirų durų dienos ir iki kada reikia užsiregistruoti testams. Iš anksto ačiū
Optimas
Sveiki, o kokios stojimo sąlygos į magistrantūros studijas ( ir kokios programos), jei Lietuvoje baigiamas bakalauras? Dėkoju.
Eimantas
Sveiki, norejau pasiteriauti vienu dalyku. Esu vienuoliktokas ir kitais metais planuoju stoti i SSE. Mano mokykloje yra moduline pamoka "Ekonomika" ir noreciau suzinoti, ar stojant i SSE butina tureti Ekonomikos pradmenu? As asmeniskai apie ekonomika daug nenusimanau, todel jeigu suzinociau, jog reikia, tai pasiimciau sio dalyko pamokas.
NikitaJ
Dana -> absolventai musu dirba visur - finansu sektoriuje, valstybinese imonese, savo imones ikuria, marketinge, telekomunikacijose ir t.t. Pasirinkimo spektras labai platus :) Isidarbinti be galo lengva - ~70-80% studentu, dar pries pabaigdami SSE Riga jau turi pastovius darbus; 3 menesius po baigimo - pastovius darbus turi 90-95% absolventu, o like keli procentai tesia studijas kitur. Optimas -> magistraturos, siuo metu, dar neturime, turim tik EMBA - tai magistratura skirta imoniu vadovams su bent 5 metais praktines patirties. Magistratura siulo SSE Stockholm, Svedijoje. Ten, pabaigus bakalauro studijas Lietuvoje, patekt be galo sunku. Eimantas -> gali buti ramus, pats stojau nieko neismanydamas apie ekonomika, ismoke visko ko reikia zinoti :)
Eimantas
Dar vieno dalyko norėčiau paklausti. NikitaJ, vis tiek sueini su daugeliu studentu, kurie studijuoja SSE ir ka galetum pasakyti apie juos, ju mastyma, loginius gebejimus? Ar norint istoti i SSE butina buti labai pasikausciusiam matematikos, anglu srityse, dalyvauti olimpiadose, aktyviai reikstis popamokinese veiklose? Ar tiesiog uztenka mokyklinio lygmens, tu pradmenu norint istoti i SSE? Ka pats galetum pasakyti apie save? Gal gali pasakyti savo valstybiniu egzaminu rezultatus, kiek isejo uz matematika ir anglu 11-oje, 12-oje klasese. Gal zinai savo pazistamu is SSE pazangumo rezultatus? :)

Neprisiregistravę (arba nepatvirtinę savo el. pašto) vartotojai privalo įvesti saugos kodą.
Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodas

Leidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]